Koniec europejskiej przygody Bogorii

You are currently viewing Koniec europejskiej przygody Bogorii

Wczorajszą porażką 2:3 z francuskim zespołem Stella Sport La Romagne Bogoria zakończyła start w pucharze ETTU.

Przed rewanżowym spotkaniem ćwierćfinału Pucharu ETTU podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego stali przed niezwykle trudnym zadaniem. W pierwszym meczu Bogoria uległa we Francji ekipie z La Romagne 0:3, wygrywając zaledwie jednego seta w trzech pojedynkach. Aby awansować do półfinału nasi zawodnicy musieliby wygrać 3:0 nie przegrywając żadnego seta. Mimo to grodziska hala przy ulicy Westfala 3 wypełniła się do ostatniego miejsca. Gorący doping kibic nie pomógł Bogorii sprawić sensacji.

Już w pierwszym pojedynku pomiędzy Danielem Górakiem, a leworęcznym Wei Shihao goście zapewnili sobie awans. Co prawda Daniel po wygraniu pierwszego seta prowadził w dwóch następnych, jednak to Chińczyk okazał się lepszy w całej rywalizacji 3:1. Mimo faktu, że nasi zawodnicy byli pewni, że starcie z francuzami będzie dla nich ostatnim w tym sezonie w europejskich pucharach walczyli dzielnie o zwycięstwo chociażby tego meczu przed własną publicznością. Z bardzo dobrej strony pokazał się Gao Ning, który najpierw pokonał Chena Tianyuanem 3:0, a potem stoczył wyrównany pojedynek ze wspomnianym Wei Shihao. Shihao poprowadził swój zespół do zwycięstwa w całym meczu wygrywając oba single. Trzeci punkt dla Stelli zdobył Adrian Crisan, który pokonał 3:1 Panagiotisa Gionia. Panos przystępował do tego starcia z przeziębieniem dlatego wystąpił wczoraj na pozycji numer trzy. Oprócz Gao Ninga punkt dla Bogorii zdobył również Górak, który pokonał 3:1 w setach rezerwowego Brice Oliviera.

Po odpadnięciu z europejskich pucharów Bogorii pozostała koncentracja na Lotto Superlidze. Przypomnijmy, że po dwunastu kolejkach jesteśmy liderami Superligi. Z pewnością cel na ten sezon to zdobycie tytułu mistrzowskiego i powetowanie sobie niejako nie najlepszego startu w europejskich pucharach.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Stella Sport La Romagne 2:3
Daniel Górak-Wei Shihao 1:3
Gao Ning-Chen Tianyuan 3:0
Panagiotis Gionis-Adrian Crisan 1:3
Daniel Górak-Brice Olivier 3:1
Gao Ning-Wei Shihao 1:3