Martyna Lis z brązem Mistrzostw Polski

Przed rozpoczęciem weekendu majowego Martyna Lis brała udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Krośnie. W grze podwójnej adeptka naszej Akademii Tenisa Stołowego sięgnęła po brązowy medal w parze z Julią Więckowską.

Martyna wraz z zawodniczką Hals-u Warszawa w turnieju deblowym rozstawione były z numerem 13. Już w drugiej rundzie sprawiły one dużą niespodziankę pokonując turniejową 4 Agatę Zakrzewską i Wiktorię Ziemkiewicz 3:1 w setach. W walce o awans do strefy medalowej również w stosunku 3:1 Martyna i Julia pokonały duet Weronika Szewczak/Anna Lipska 3:1. W półfinale z kolei uległy one 0:3 późniejszym zwyciężczynią Annie i Katarzynie Węgrzyn. Dla Martyny jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski w karierze.

W Krośnie Martyna brała udział również w grze indywidualnej oraz mieszanej. W singlu zawodniczka Bogorii wygrała dwa pojedynki, a także dwa przegrała, co w ostatecznym rozrachunku dało jej miejsce w przedziale 25-32. W grze mieszanej z kolei Martyna tworzyła duet z Jakubem Miszkurką, z którym zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co pozwoliło im zająć miejsca w przedziale 17-32. Ogromne gratulacje dla Martyny, a także trenera Zbyszka Grześlaka, który dzielnie wspierał ją przez cały turniej.