Wygrana na koniec rundy zasadniczej, debiut Kuby Stecyszyna

We wczorajszy wieczór w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala tenisiści Bogorii zagrali ostatni mecz w fazie zasadniczej LOTTO Superligi. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali 3:1 AZS AWFIS Baltę Gdańsk i sezon zasadniczy kończy na drugiej pozycji. Rywalem Bogorii w ćwierćfinale fazy play-off będzie Sokołów S.A. Jarosław.

Wydarzeniem wczorajszego meczu był debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Kuby Stecyszyna. Kuba od trzech lat znajduje się w naszym ośrodku tenisa stołowego. Od tego sezonu walczy również na chwałę Bogorii w rozgrywkach I ligi. Jego dobre występy w I lidze zdecydowały, że trener Tomek dał Kubie szansę w rozgrywkach LOTTO Superligi.

Za nim pochodzący ze Śląska Kuba pojawił się przy stole swoje pojedynki singlowe wygrali Miłosz Redzimski oraz Marek Badowski. Miłosz bez większych problemów pokonał Adama Dudzicza w stosunku 3:0. Dużo trudniejszą przeprawę miał kapitan Bogorii. W meczu z leworęcznym Szymonem Malickim, tylko pierwszy set toczył się pod dyktando Marka. W drugim Badowski obronił cztery piłki setowe od stanu 6:10 i doprowadził do gry na przewagi. Tego seta Marek wygrał 15:13 i wyszedł na prowadzenie 2:0. Trzecią partię zwyciężył Malicki. Niesamowity przebieg miał czwarty set. Marek prowadził w nim 10:8, a potem miał serie „meczówek” na przewagi. Ostateczni przy dziesiątej piłce meczowej kapitan zakończył pojedynek z kilkukrotnym Mistrzem Polski Seniorów w grach podwójnych.

Przy wyniku meczu 2:0 dla Bogorii do stołu podszedł wspomniany Stecyszyn oraz Tomek Tomaszuk. Pierwsze dwa sety to koncert gry naszego osiemnastolatka. Tomaszuk nie miał w nich najmniejszych szans. W trzecim secie Stecyszyn miał piłkę meczową na wygranie całego meczu. Niestety ten set, podobnie jak i czwarty padł łupem Tomaszuka. W piątym decydującym Kuba znowu miał trzy piłki meczowe, jednak bardziej doświadczony rywal lepiej rozegrał końcówkę i zwyciężył 3:2 w setach. Kuba mimo minimalnej porażki zagrał świetny mecz i zaprezentował wiele świetnych akcji, dlatego może być dumny ze swojej postawy.

Decydujący punkt dla Bogorii w walce z AZS-em zdobył Miłosz, który również nie miał łatwej przeprawy z Szymonem Malickim. Ostatecznie Wicemistrz Świata Kadetów pokonał starszego przeciwnika 2:1 w setach. Ćwierćfinałowa rywalizacja fazy play-off zaplanowana została na 8 i 10 kwietnia. Pierwszy mecz z zespołem Sokołów został zaplanowany w Jarosławiu. Rewanż 10 kwietnia (niedziela) odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.