Masaki Yoshida w ćwierćfinale Australian Open

You are currently viewing Masaki Yoshida w ćwierćfinale Australian Open

Masaki Yoshida zalicza kolejny bardzo udany World Tour. W turnieju w Australii zawodnik Bogorii awansował dzisiaj do ćwierćfinału, pokonując dwóch wyżej notowanych od siebie zawodników.

Masaki, który przedłużył z Bogorią kontrakt na następny sezon najpierw pomyślnie przeszedł przez grupę kwalifikacyjną nie tracąc w niej seta pokonując swoich przeciwników z Australii i Nowej Zelandii. W dzisiejszym turnieju głównym japoński tenisista najpierw rozprawił się 4:2 w setach z 13. zawodnikiem światowego rankingu ITTF Chuang Chih-Yuanem. Po zwycięstwie nad zawodnikiem z Tajwanu Masaki poszedł za ciosem i pokonałw drugiej rundzie Australian Open również 4:2 w setach, kolejnego bardzo wysoko notowanego zawodnika Mattiasa Karlssona. Karlsson w światowym rankingu ITTF z kolei zajmuje 23. miejsce. Dzięki tej wygranej nasz zawodnik awansował do ćwierćfinału tego mocno obsadzonego turnieju. W jutrzejszym starciu o awans do strefy medalowej zmierzy się z obecnym Wicemistrzem Europy w singlu Simonem Gauzym. Z pewnością po turnieju w Australii Yoshida poprawi swoją już swoją najwyższą pozycję w rankingu ITTF. Obecnie Masaki jest 22 rakietą świata.