Góra w ćwierćfinale debla Qatar Open

W minionym tygodniu w Katarze rozgrywany był turniej z cyklu Pro Tour, do najlepszej ósemki turnieju w deblu dotarł Daniel Górak i Kuba Dyjas.

W zawodach rozgrywanych od 23 do 27 Marca występowała cała światowa czołówka, na czele z reprezentacją Chin. Z zawodników Bogorii w w turnieju rangi World Tour Super Series wystąpili Daniel Górak i Jung Youngsik. W turnieju singlowym Daniel odpadł w drugiej rundzie eliminacji po porażce z naturalizowanym Hiszpanem He Zhiwenem 1:4. Koreańczyk z kolei start w Doha zakończył na pierwszej rundzie turnieju głównego gdzie przegrał z Niemcem Dudą Benediktem 2:4.

Znacznie lepiej tenisistą stołowym naszego klubu wiodło się w deblu. Świeżo upieczeni Mistrzowie Polski z Wałbrzycha Daniel Górak i Jakub Dyjas dotarli do ćwierćfinału turnieju deblowego. W nim musieli uznać wyższość właśnie Jung Youngiska i jego partnera Lee Sangsuna 0:3. Niewiele brakowało, aby debel Koreański awansował do finału tych rozgrywek, gdyż w półfinale prowadził już 2:1 z Japońską parą Niwa Koki/Yoshimura Maharu. Jednak to reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni okazali się lepsi zwyciężając 3:2. Następnym startem międzynarodowym Daniela Góraka będą niezwykle ważne kwalifikacje olimpijskie, które początkowo miały odbyć się w dniach 6-10 Kwietnia w Stambule, jednak ze względu na niedawne zamachy samobójcze dla bezpieczeństwa zawodników kwalifikacje został przeniesiony do Szwedzkiego Hamsltadu na datę 12-16 Kwietnia. Ze wspomnianego turnieju awans na Igrzyska w Rio de Janeiro uzyska 10 zawodników z Europy.