Miłosz Redzimski ze srebrem Croatia Cadet Open w deblu

You are currently viewing Miłosz Redzimski ze srebrem Croatia Cadet Open w deblu

Miłosz Redzimski wywalczył kolejny medal na arenie międzynarodowej. Tym razem adept naszej Akademii wraz z Mateuszem Zalewskim zakończyli start w grze podwójnej kadetów na drugim stopniu podium.

Turniej w chorwackim mieście Varazdin zaliczany jest do najważniejszych imprez juniorów i kadetów w całym kalendarzu. Poza najlepszymi zawodnikami z Europy występowali także Azjaci na czele z Chińczykami. Miłosz oprócz startu w gronie kadetów zagrał także w singlu juniorów. Tam najpierw wygrał swoją grupę eliminacyjną po pokonaniu trzech przeciwników, a następnie pokonał 4:2 Jaina Payasa z Indii. W 1/16 finału adept naszej Akademii uległ 0:4 Chińczykowi Chen Yuanyu. W singlu kadetów Miłosz start zakończył z kolei na 1/8 finału. Po pewnym przejściu dwóch rund uległ 2:3 zawodnikowi z Tajwanu.

Częściowo rewanż na zawodnikach z Azji młodemu zawodnikowi Bogorii udało się wziąć w grze podwójnej. Miłosz wraz z Mateuszem Zalewskim przez turniej szli jak burza i po wygraniu trzech gier trafili właśnie na parę z Chin. W nim po świetnej grze pokonali duet Chen Yuanyu/Yang Quiong 3:0 w setach. W wielkim finale Croatia Cadet Open na Miłosza i Mateusza czekała znowu para z Chin. Tym razem od Polaków lepsi okazali się Lin Shidong oraz Zhang Minghao 3:0 w setach. Mimo porażki start w deblu młodzi zawodnicy mogą zaliczyć do bardzo udanych. Szkoda trochę turnieju drużynowego, gdzie po pokonaniu Chorwatów i Bośniaków w ćwierćfinale Redzimski z Zalewskim ulegli 1:3 reprezentantom Rosji, kończąc ostatecznie zmagania na 5. miejscu. Medal Miłosza i Mateusza był jedynym jaki wywalczyli Polscy Kadeci i Juniorzy w Croatia Open.