Hala przy Westfala gościła najlepszych Żaków w kraju

You are currently viewing Hala przy Westfala gościła najlepszych Żaków w kraju

W sobotę oraz niedziele w Grodzisku Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski Żaków (dzieci do lat 11). Mimo zwiększonych restrykcji oraz obostrzeń zawody odbyły się bez większych problemów, a uczestnicy zawodów podkreślali bardzo dobrą organizację. Współorganizatorem imprezy wraz z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego był klub sportowy Bogoria.

W przeszłości nasz klub organizował wiele imprez na poziomie ogólnopolskim oraz międzynarodowym ale Mistrzostwa Polski młodzieżowych kategorii nie odbywały się przy Westfala nigdy. Przy wielu staraniach niewielkiej liczby osób udało się zorganizować imprezę dla najlepszych 64 zawodników i zawodniczek w kraju. Walczyli oni o medale zarówno w grach pojedynczych, jak i deblowych.  Dodatkowo po raz kolejny o Grodzisku Mazowieckim mówiło się dużo przy okazji tenisa stołowego.

Na dwóch stołach zorganizowania została relacja live, którą można było oglądać na stronie Polskiego Związku. Nie zabrakło również fotorelacji (zdjęcia można zobaczyć na mediach społecznościowych klubu oraz Polskiego Związku). Całą imprezę otworzył i zamknął Prezes Związku Dariusz Szumacher oraz trener pierwszej drużyny Bogorii Tomasz Redzimski. Przez cały turniej organizatorzy bardzo pilnowali aby wszyscy kibice zawodów chodzili w maseczkach. Przy wejściu do hali wszystkim była mierzona temperatura.

Najlepszymi zawodnikami w grze pojedynczej okazali się Kasia Rajkowska z Olimpijczyka Jeżewo, która w finale 3:0 w setach okazała się lepsza od Ani Ulatowskiej z MKS Wolavia Wołów. Na najniższym stopniu podium swój start w Grodzisku Mazowieckim zakończyły Emilia Twardawa (Czechowice-Dziedzice) i Agata Krause (MKS Emdek Bydgoszcz). W finale gry pojedynczej żaków rozstawiony z numerem „szóstym” Wojciech Szymczak pokonał Kacpra Perkowskiego (UKS ATS Białystok) 3:0 (11:8, 11:7, 13:11). Brązowe medale w hali przy Westfala wywalczyli Krzysztof Wnęk (TKS Granit Strzelin) i Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice). Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 11 w Grodzisku Mazowieckim rozegrano także turnieje gry podwójnej. W gronie żaczek tytuły mistrzowskie wywalczyły Anna Ulatowska i Katarzyna Rajkowska, a wśród żaków na najwyższym stopniu podium stanęli Samuel Michna i Szymon Flaumenhaft.

Jeśli chodzi o zawodników naszej Akademii to bardzo blisko medalu w grze podwójnej był Kuba Dobosz wraz z Mateuszem Gawlasem (MKS Czechowice Dziedzice). Chłopaki bez większych problemów dotarli do ćwierćfinału. W nim ulegli 1:3 w setach parze Perkowski/Szymczak. W turnieju indywidualnym również najdalej zaszedł Kuba, który uplasował się w przedziale 9-16. Dobre zawody zagrał także Tomasz Fabisiak, który w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski zajął miejsca 17-24. Debiutujący także w Mistrzostwach Kraju Iwo Kulik zawody zakończył na miejscach 49-64.