Niesamowity comeback Bogorii

Mimo, że po dwóch grach wczorajszego spotkania z drużyną ZOOleszcz Bydgoszcz Bogoria przegrywała 0:2, po fantastycznej pogoni nasi zawodnicy byli wstanie zwyciężyć w całym spotkaniu 3:2.

Już przed rozpoczęciem spotkania 16. kolejki Lotto Superligi było wiadomo, że przed drużyną Tomasza Redzimskiego stoi trudne zadanie. Zespół z Kujaw w ostatniej ligowej kolejce pokonał 3:0 Mistrza z poprzedniego sezonu Unię AZS Gdańsk. Co więcej rywalizacja w piątkowy wieczór w grodziskiej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, rozpoczęła się nie najlepiej dla Bogorii. W pierwszym pojedynku Daniel Górak, uległ dwukrotnemu Mistrzowi Świata w ping pongu (odmiana tenisa stołowego, w której gra się bez okładzin, samymi deskami) Andrew Baggaleyowi 1:3. Daniel w całym spotkaniu miał wiele problemów z topspinami rotacyjnymi ze stron backhandowej. Sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej skomplikowana kiedy to Panagiotis Gionis uległ w drugim starciu 1:3 Chińczykowi Zhai Chao. Pojedynek ten stał na bardzo wysokim poziomie i był niezwykle wyrównany. Panos zarówno w drugim jak i trzecim secie miał piłki setowe jednak to zawodnik występujący również w Chińskiej Superlidze zwycięsko wyszedł z tego starcia.

Gdy wydawało się, że Bogoria we własnej hali może nie zdobyć nawet punktu, nastąpiło przebudzenie naszego zespołu. Jako pierwszy do odrabiania stratruszył Chan Kazuhiro, który rozegrał zdecydowanie najlepsze spotkanie w barwach Bogorii. Chan nie dał najmniejszych szans obecnemu wicemistrzowi Polski w singlu Markowi Badowskiemu, oddając mu w trzech setach raptem 17 punktów. Następnie całkowitą metamorfozę w stosunku do pierwszego meczu przeszedł Daniel Górak. Góra wszedł na swój najwyższy tenisowy poziom i po doskonałej grze pokonał 2:0 Zhai Chao, wyrównując tym samym wynik meczu. Przy stanie 2:2 o zwycięstwie, którejś z drużyn miał zadecydować pojedynek Gionisa z Baggaleyem. Anglik po raz kolejny udowodnił, że bardzo dobrze czuje się w spotkaniu z defensorami. Wygrał on pierwszego seta i postawił Panosa w trudnym położeniu. Mimo to Grek stanął na wysokości zadania i wygrał drugiego i trzeciego seta, mimo że w nim przegrywał już 1:5. Zwycięstwo 2:1 w setach Panosa przypieczętowała zwycięstwo naszego zespołu 3:2. Po zwycięstwie nasza ekipa pozostała na drugim miejscu Lotto Superligi ze stratą trzech punktów do Dekorglassu Działdowo. A już w najbliższy poniedziałek nasz zespół zagra u siebie w 17. kolejce Lotto Superligi z kolejnym mocnym zespołem Politechniki Rzeszów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.