Podsumowanie sezonu- 1. liga kobiet

You are currently viewing Podsumowanie sezonu- 1. liga kobiet

Sezon 2023/2024 dobiegł końca. To czas podsumowań wydarzeń od września 2023 roku. W tym sezonie Bogoria wystawiła cztery drużyny. Jedną kobiecą, która występowała na zapleczu Ekstraklasy.

Podopieczne trenera Adama Białka i Pawła Fertikowskiego bardzo dobrze rozpoczęły zmagania w 1. lidze grupy południowej. W silnej stawce 10 drużyn po pierwszej rundzie zasadniczej nasze dziewczyny osiągnęły trzy zwycięstwa, pięć remisów, a także tylko jedną porażkę. Zdecydowanie najczęstszym wynikiem w ich spotkaniach było 5:5. Większość tych rywalizacji było bardzo zaciętych i często o wyniku decydowały ostatnie single. Liderem zespołu od początku była Zosia Śliwka, która cały czas utrzymywała się w czołówce rankingu indywidualnego. Kroku dotrzymywały jej: Milena Mirecka, Tosia Zembowicz, Emilia Skuba, Ola Falarz i Natasza Adamczyk.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej w meczu z Gorcami Nowy Targ zadebiutowała 11-letnia Amelia Bukowska. Była to najmłodsza zawodniczka grająca w I lidze w tym sezonie. Tenisistki Bogorii wygrały ten mecz w stosunku 7:3. W pozostałych meczach dziewczyny również prezentowały się z bardzo dobrej strony, bardzo szybko zapewniając sobie utrzymanie w rozgrywkach, co było głównym celem całej drużyny. Ostatecznie uplasowały się one na wysokim 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 7 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. To przełożyło się na 20 punktów w tabeli i tylko 2 oczek zabrakło do 4 drużyny w rozgrywkach Politechniki Lublin. Indywidualnie nasze zawodniczki kończył sezon z bilansem indywidualnym:

Zosia Śliwka 23 zwycięstwa 8 porażek (3. miejsce w rankingu indywidualnym)

Milena Mirecka 14 zwycięstwa 17 porażek

Emilia Skuba 16 zwycięstwa 13 porażek

Antonina Zembowicz 5 zwycięstwa 16 porażek

Ola Falarz 8 zwycięstwa 2 porażek

Natasza Adamczyk 3 zwycięstwa 10 porażek

Amelia Bukowska 0 zwycięstwa 1 porażka