Polscy Kadeci w Ćwierćfinale ME

You are currently viewing Polscy Kadeci w Ćwierćfinale ME

Nasz Miłosz Redzimski wraz z Mateuszem Zalewskim i Dawidem Kosmalem nie zwalniają tempa w Mistrzostwach Europy Kadetów. W dzisiejszym pojedynku 1/8 finału po zaciętym spotkaniu 3:2 pokonali Szwedów.

Wczoraj Miłosz wraz z kolegami z reprezentacji po dwóch zwycięstwach z Belgią i Ukrainą zapewnili sobie awans do najlepszej szesnastki turnieju drużynowego zawodów rozgrywanych w Ostrawie. Dziś z kolei adept naszej Akademii wygrywając oba swoje spotkania singlowe poprowadził Polaków do zwycięstwa ze Szwedami. W pierwszym swoim pojedynku singlowym Redzimski pokonał 3:1 w setach Davida Bjorkryda. Przy stanie 1:2 w całej rywalizacji Miłosz nie dał szans Alve Sjoevoldowi wygrywając 3:0 w setach.

Przy stanie 2:2 w meczu, decydującą grę wygrał Mateusz Zalewski. Zawodnik ZKS Drzonków zwyciężył 3:0 w setach Bjorkryda. Wcześniej Zalewski przegrał swoją grę z Sjoevoldem. Pokonany od stołu odchodził również Miłosz w grze podwójnej z Dawidem Kosmale. A w jutrzejszej grze o awans do strefy medalowej polscy kadeci zmierzą się z bardzo mocną reprezentacją Francji. Jak do tej pory Miłosz w Ostrawie notuje świetny bilans indywidualny, który wynosi pięć zwycięstw i tylko jedna porażka. Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich spotkaniach Miłosz poprowadzi Polskę do zwycięstwa z Francją, które będzie oznaczać medal Mistrzostw Europy polskich kadetów.

Polska ???????? 3 : 2 ???????? Szwecja

Miłosz Redzimski – David Bjorkryd 3:1 (5:11, 11:5, 11:7, 11:6)
Mateusz Zalewski – Alve Sjoevold 0:3 (5:11, 3:11, 6:11)
Miłosz Redzimski/Dawid Kosmal – David Bjorkryd/Dennis Larsson 2:3 (11:9, 11:4, 10:12, 4:11, 10:12)
Miłosz Redzimski – Alve Sjoevold 3:0 (11:7, 11:5, 11:6)
Mateusz Zalewski – David Bjorkryd 3:0 (11:6, 11:4, 11:9)