Amelia Bukowska z medalem Mistrzostw Polski Żaczek

You are currently viewing Amelia Bukowska z medalem Mistrzostw Polski Żaczek

Świetny turniej w Rzeszowie rozegrała 11-letnia zawodniczka Bogorii. W trakcie zakończonych dzisiaj Mistrzostw Kraju Amelka wraz z Izabelą Bobel (GKTS Wiązowna) wywalczyły brązowy medal w grze podwójnej.

Dla wychowanki grodziskiego klubu to pierwszy medal w turnieju tak wysokiej rangi. Amelia wraz z Izą Bobel już miesiąc temu wywalczyły złoty medal Mistrzostw Mazowsza w grze podwójnej. Na Podkarpaciu potwierdziły swoją dobrą grę awansując do półfinału bez straty seta. W meczu o awans do strefy medalowej pokonały duet Anelia Jabłońska/Hanna Kufel. W półfinale uległy z kolei po wyrównanej grze 1:3 w setach Martynie Sochockiej i Nadii Lasocie.

Amela zaprezentowała się z dobrej strony również w turnieju indywidualnym, w którym była rozstawiona z numerem 20. Pierwsze dwie gry wygrała w stosunku 3:0 w setach, zwyciężając m.in. wyżej notowaną Amelie Pazik (numer 13). W grze o awans do ćwierćfinału nasza zawodniczka uległa 1:3 w setach rozstawionej z numerem 4 Nadii Lasotą, kończąc turniej na wysokim 9. miejscu. Amelkę przez cały turniej cennymi wskazówkami wspierał trener Adrian Majchrzak, na ręce którego składamy gratulacje udanego turnieju.