Porażka z Gdańskiem nie zmieniła sytuacji Bogorii

You are currently viewing Porażka z Gdańskiem nie zmieniła sytuacji Bogorii

Przegraną 1:3 zakończyło się wczorajsze starcie Bogorii z Unią AZS Gdańsk w 22. kolejce LOTTO Superligi. Wiemy już, że w półfinale fazy play-off Bogoria zmierzy się z zespołem Dekorglassu Działdowo.

Ostatnia kolejka LOTTO Superligi miała zadecydować czy Bogoria zajmie trzecie czy czwarte miejsce po rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. Mimo, że obie pozycje premiowały awansem do fazy play-off i gwarantowały przynajmniej brązowe medale, kibice Bogorii przyszli na halę sportową przy ulicy Westfala 3a, by dowiedzieć się kto będzie przeciwnikiem Bogorii we wspomnianym półfinale. Zwycięstwo miało dać pewne trzecie miejsca, jednak pomimo porażki podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego na tym trzecim miejscu się utrzymali.

Piątkowa rywalizacja rozpoczęła się od starcia Daniela Góraka z Mikhailem Paikovem. Góra bardzo dobrze rozpoczął pojedynek wygrywając pierwszego seta. W drugim prowadził już 10:8, jednak Rosjanin najpierw obronił obie piłki setowe a potem sam zakończył partię przy pierwszej możliwej okazji. Kolejne dwa sety to już spora przewaga Paikova, który wygrał całe spotkanie 3:1. Również druga gra potoczyła się po myśli gości z Gdańska. Michał Bańkosz uległ 0:3 Markowi Badowskiemu, który od następnego sezonu będzie bronił barw Bogorii. Badowski aktualny Wicemistrz Polski w singlu z bardzo dobrej postawy zaprezentował się przed grodziską publicznością. Przy stanie 2:1 w całym meczu pewnie 2:0 w setach pokonał naszego kapitana Daniela Góraka. Wcześniej jedynego singla dla Bogorii wygrał Pavel Sirucek, który pokonał 3:1 Marco Gollę.

Porażki we wczorajszym meczu doznała również ekipa Politechniki Rzeszów, która uległa 0:3 zespołowi ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Porażka ta zdecydowała, że drużyna z Rzeszowa nie wyprzedziła Bogorii w tabeli i nasi zawodnicy sezon zasadniczy zakończyli na wysokim trzecim miejscu. Drugie miejsce po rundzie zasadniczej zajęła drużyna Dekorglassu Działdowo i to z tym zespołem Bogoria zmierzy się w półfinale. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 29 maja o godzinie 18 w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Unia AZS AWFiS Gdańsk 1:3

Daniel Górak – Michaił Pajkow 1:3

Michał Bańkosz – Marek Badowski 0:3

Pavel Sirucek – Marco Golla 3:1

Daniel Górak – Marek Badowski 0:2