Udany początek Mistrzostw Europy Miłosza Redzimskiego

Od wczoraj w czeskiej Ostrawie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. Drużyna Kadetów z Miłoszem Redzimskim po dwóch wygranych spotkaniach i porażce awansowała do 1/8 finału.

Reprezentacja Polski kadetów w turnieju drużynowym trafiła do grupy D, gdzie za przeciwników miała Belgię, Niemcy oraz Ukrainę. Na początek zmagań Miłosz i spółka pokonali 3:2 Belgów. W tym spotkaniu adept naszej Akademii wygrał oba spotkania singlowe, prowadząc zespół Polski do zwycięstwa. Co więcej Miłosz pokonał aktualny numer 1 europejskiego rankingu Kadetów Louisa Laffineura 3:1 w setach. Trzeci punkt dla biało-czerwonych wywalczył Dawid Kosmal.

W drugim wczorajszym meczu polscy kadeci nie dali szans naszym wschodnim sąsiadom z Ukrainy zwyciężając 3:0. Również w tym meczu Miłosz wygrał swojego singla 3:0 w setach. Również w deblu z Kosmalem pokonali swoich przeciwników w takim samym stosunku. W ostatnim meczu grupowy niestety Polacy ulegli 0:3 reprezentacji Niemiec. Mimo porażki zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie, które daje im awans do turnieju głównego. W nim prawdopodobnie jutro powalczą o awans do ćwierćfinału turnieju drużynowego.

Polska 3 : 0  Ukraina

Miłosz Redzimski – Yaroslav Oleksevych 3:0 (11:5, 11:7, 11:3)

Mateusz Zalewski – Nazar Tretiak 3:1 (15:13, 11:6, 9:11, 11:6)

Miłosz Redzimski/Dawid Kosmal – Nazar Tretiak/Mykyta Zavada 3:0 (12:10, 11:6, 11:8)

Polska 3 : 2 Belgia

Dawid Kosmal – Louis Laffineur 0:3 (10:12, 9:11, 6:11)

Miłosz Redzimski – Tim Giltia 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)

Dawid Kosmal/Miłosz Redzimski – Louis Laffineur/Tim Giltia 2:3 (5:11, 9:11, 11:4, 11:5, 10:12)

Miłosz Redzimski – Louis Laffineur 3:1 (11:6, 11:3, 8:11, 11:6)

Dawid Kosmal – Tim Giltia 3:0 (11:7, 11:7, 12:10)