Aleks Pakuła i Iwo Kulik zwyciężają w Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Aleks Pakuła i Iwo Kulik zwyciężają w Grand Prix Mazowsza

Kolejny weekend był bardzo udany dla młodych tenisistów Bogorii. Dwójka z nich triumfowała w zawodach na warszawskim Targówku i wywalczyła awans do Grand Prix Polski.

W sobotę zostały rozegrane turnieje wojewódzkie w kategorii Juniorów i Żaków. Spośród bardzo licznej grupy naszych zawodników najlepiej poradził sobie Aleks Pakuła. Aleks okazał się najlepszy z grona prawie 70 zawodników. W finale imprezy pokonał 3:1 w setach zawodnika Spójni Warszawa Macieja Janika. Bardzo dobry turniej ma za sobą również Natasza Adamczyk, która była o krok od zwycięstwa w gronie starszych Juniorek (Natasza dopiero w tym roku rozpoczyna rywalizację w kategorii Kadetek). W finałowej grze była bardzo blisko pokonania wyżej notowanej Julii Bartkiewicz, ostatecznie ulegając jej 2:3, chociaż prowadziła już 2:0 w setach.

Na trzecim stopniu podium stanął również Krzysztof Stąporek. W całym turnieju uległ jedynie w półfinałowym meczu Aleksowi 1:3 w setach. Do ćwierćfinałów w tych turniejach docierali również Wojtek Szymczak i Tosia Zembowicz. W młodszej kategorii Żaków w swoim pierwszym starcie w imprezie o Grand Prix Mazowsza Tymon Bednarek uplasował się na pozycjach 9-12.

Dzień później wyczyn Aleksa powtórzył Iwo Kulik. Zawodnik Bogorii w turnieju na warszawskim Targówku wygrał wszystkie sześć pojedynków. W nagrodę stanął na najwyższym stopniu podium i wywalczył awans na Grand Prix Polski, które za trzy tygodnie zostanie rozegrane w Krakowie. Co ciekawe Iwo po raz pierwszy wygrał zawody wojewódzkie. Do ćwierćfinałów w tej samej kategorii docierali Zuzia Bukowska oraz Ignacy Sławiński. A już za tydzień zaczynamy zmagania w Grand Prix Polski. Na pierwszy ogień idą kategorie Seniorów i Młodzików, w których będziemy mieli sporą ilość reprezentantów.