Zosia Śliwka wygrywa turniej nadziei olimpijskich

You are currently viewing Zosia Śliwka wygrywa turniej nadziei olimpijskich

Doskonały debiut w turniejach rangi międzynarodowej zaliczył adeptka naszej Akademii Tenisa Stołowego. 11-letnia Zosia w czeskim Havlickuv Brod odniosła zwycięstwo w singlu oraz w turnieju drużynowym.

W Czechach rywalizowali reprezentanci krajów grupy Wyszechradzkiej (oprócz gospodarzy, jeszcze Słowacy oraz Węgrzy). Zawody rozpoczęły się w piątek od turnieju drużynowego. Zosia w składzie z Oliwią Wątor oraz Natalią Gaworską pokonały pewnie 5:0 pokonały reprezentację Słowacji i Czech. Spotkanie z Węgierkami dziewczyny przegrały 2:3, jednak Węgierki uległy 1:4 gospodynią co dało polskim zawodniczkom wygraną w turnieju drużynowym. W turnieju singla z kolei Zosia wygrała wszystkie 10 pojedynków i okazała się najlepszą zawodniczką turnieju w Havlickuv Brod. Warto także dodać, że adeptka naszej Akademii musiała rywalizować z przeciwniczkami o rok starszymi. Na podium stanęły tylko zawodniczki reprezentujące nasz kraj, drugie miejsce wywalczyła Oliwia Wątor (Zosia wygrała z nią 3:1), zaś trzecie Natalia Gaworska (Zosia zwyciężyła 3:2). Mamy nadzieję, że dla Zosi to dopiero początek sukcesów międzynarodowych i pójdzie drogą Miłosza Redzimskiego, który również zdobywał medale w turnieju nadziei olimpijskich, a obecnie wraca z medalem z każdej imprezy międzynarodowej. Wielkie gratulacje należą się także dla trenera naszej Akademii Pawła Szelińskiego, który wspierał Zosię oraz całą drużynę dziewczyn przez cały turniej.