Zwycięstwo zgodnie z planem

W ostatnim spotkaniu w 2016 roku Bogoria pokonała 3:1 zespół Pogoni Lębork. Bohaterem naszej drużyny ponownie okazał się Panagiotis Gionis.

Nasi zawodnicy byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszej rywalizacji przeciwko 11. drużynie tabeli Lotto Superligi. W Bogorii szansę debiutu przed własną publicznością otrzymał junior Artur Michalczyk, który w drugiej grze mierzył się z liderem drużyny z Lęborka Danielem Bąkiem. W meczu otwarcia Panagiotis Gionis pokonał pewnie 3:0 Adama Dosza.

W kolejnym spotkaniu wspomniany Michalczyk grał ze zwycięzcą turniejów Grand Prix Polski z zeszłego sezonu. Między zawodnikami widać było różnicę klas, jednak mimo to Michalczyk próbował nawiązywać walkę. Arturowi udało się wygrać kilka piłek w ładny sposób jednak w starciu z utytułowanym na krajowym podwórku Bąkiem był bez szans. W meczu trójek Daniel Górak rywalizował z młodszym z braci Dosz Sławomirem. Podobnie jak w poprzednich pojedynkach przewaga naszego wicemistrza Europy w deblu nie podlegała wątpliwości. Jedyne problemy Góra napotkał w trzecim secie, w którym Dosz miał dwie piłkie setowe, jednak wówczas Daniel wszedł na swój najwyższy poziom i wygrał kolejne cztery akcje. Dzięki zwycięstwu 3:0 w setach Bogoria ponownie wyszła na prowadzenie w meczu.

W decydującym starciu nasz lider Panagiotis Gionis po dwóch bardzo wyrównanych setach wygrał z Danielem Bąkiem. Grek tym samym potwierdził swoją ostatnio doskonałą dyspozycję. Jego dwie wygrane gry indywidualne dały Bogorii zwycięstwo… które, pozwolą nam zakończyć rok 2016 na pozycji lidera Lotto Superligi. Dzisiaj również odbyło się losowanie Pucharu ETTU, w którym po odpadnięciu z Ligi Mistrzów zagra Bogoria. Naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie francuska ekipa Stella Sport La Romange.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Pogoń Lębork 3:1
Gionis Panagiotis-Adam Dosz 3:0 (11:6,11:6,11:7)
Artur Michalczyk-Daniel Bąk 0:3 (7:11,5:11,6:11)
Daniel Górak-Sławomir Dosz 3:0 (11:6,11:5,12:10)
Panagiotis Gionis-Daniel Bąk 2:0 (12:10,13:11)