II GP: Benzef tuż za dziesiątką

Jakub Benzef zajął 12., a Adrian Majchrzak 41-48, miejsce w II Grand Prix Polski juniorów rozegranym w Bilczy. Sklasyfikowano aż 159 zawodników!

Startujący pierwszy raz w życiu w turnieju głównym GP Benzef pokonał m.in. dwóch zawodników kadry narodowej – Sławomira Dosza i Jana Szymczyka. Tego pierwszego (brązowy medalista w I GP) zwyciężył 4:3 w 1/16 finału, mimo że przegrywał już 0:3. “Od czwartego seta zmieniłem zupełnie taktykę. Stosowałem inne serwisy i rotacje. To przyniosło efekt w postaci czterech setów z rzędu” – powiedział Kuba.

W walce o ćwierćfinał gracz Bogorii stoczył kolejną zażartą walkę z bratem Sławomira – Adamem. Przegrał 3:4. “W siódmym secie przy zmianie stron stołu prowadziłem jeszcze 5-4, ale potem popełniłem zbyt dużo swoich błędów, w tym przestrzeliłem loba na 9-9. Adam Dosz to jednak bardzo niewygodnie grający zawodnik” – zrelacjonował Benzef, który w całych, trzydniowych zawodach od eliminacji doszedł aż do 12. lokaty.

“W turnieju rozegrałem aż 14 gier [bilans 10-4, bilans setów 36-21]. W ostatnich pojedynkach byłem już bardzo zmęczony, brakowało mi siły fizycznej i psychicznej. Poznałem jednak smak takiej rywalizacji i grałem z jednymi z najlepszych juniorów w kraju, więc jestem bardzo zadowolony. Szkoda gry z Adamem Doszem, bo gdybym wygrał, to była szansa nawet na półfinał” – zakończył 17-latek.

Dartom Bogorię w zawodach reprezentował również drugi z podopiecznych trenera Dariusza Budzicha – Adrian Majchrzak. Grodziskiemu kadetowi nie udało się awansować do turnieju głównego (drabinki) i ostatecznie uplasował się na miejscu w przedziale 41-48. W całych zmaganiach Adrian triumfował w pięciu grach i przegrał trzy (bilans setów 16-14).

Ostatnie w sezonie, III Grand Prix Polski juniorów zostanie rozegrane w dniach 9-11 maja w Drzonkowie.

Komplet wyników i klasyfikacji