Pewna wygrana po powrocie do własnej hali

You are currently viewing Pewna wygrana po powrocie do własnej hali

Po ponad czterech miesiącach Dartom Bogoria wróciła do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Nasi zawodnicy w świetny sposób przywitali się z grodziską publicznością pokonując 3:0 AZS AWFIS Baltę Gdańsk.

Pewna wygrana i trzy punkty do tabeli LOTTO Superligi z pewnością cieszą wszystkich w Grodzisku Mazowieckim. Przed niedzielnym startem w trzech pierwszych grach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mieli na swoim koncie 5 punktów i zajmowali 6. miejsce w ligowej tabeli. Wczorajsza wiktoria z ekipą z Pomorza pozwoliła Bogorii przesunąć już na 4. miejsce. W swojej hali nasi zawodnicy wygrali pierwszy mecz w LOTTO Superlidze w innym stosunku niż 3:2. Spotkanie świetnie otworzył Panagiotis Gionis. Bohater czwartkowego starcia z Kolpingiem Frac Jarosław pokonał w grze otwarcia 3:0 Bartosza Sucha. Such, który przez wiele lat był pewnym punktem reprezentacji narodowej z Panosem w trzech setach wywalczył zaledwie 17 punktów, a dominacja grodziskiego tenisisty nawet przez moment nie podlegała dyskusji.

Najciekawszy był zdecydowanie drugi pojedynek w którym Pavel Sirucek za przeciwnika miał Patryka Chojnowskiego. Starcie aktualnego Mistrza Czech z Mistrzem Polski w singlu stało na bardzo wysokim poziomie. Obaj tenisiści raz po raz raczyli grodziską publiczność efektownymi akcjami. Wszystkie sety były bardzo wyrównane. W końcówkach lepszy okazał się jednak zawodnik Dartomu Bogorii, który pięknym topspinem backhand przypieczętował swoje zwycięstwo 3:1 w setach. Przy prowadzeniu Bogorii 2:0 ostatnią grę singlową wygrał Marek Badowski. Mimo pokonania 3:1 w setach Mateusza Troki popularny Bany nie do końca był zadowolony ze swojej gry. Jednak sztuką jest właśnie wygrywać kiedy nie do końca wszystko wychodzi. Marek tym samym wygrał swoją kolejną grę w LOTTO Superlidze i na razie jego bilans indywidualny w tych rozgrywkach wynosi 3 zwycięstwa i 2 porażki.

Wszystkim kibicom serdecznie dziękujemy za wczorajszy doping i czekamy również na wasze wsparcie 15 października. Wówczas we własnej hali Dartom Bogoria zagra w drugiej kolejce rundy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie z FC Saarbrucken TT odbędzie się właśnie 15 października (wtorek) o godzinie 18.30 w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- AZS AWFIS Balta Gdańsk 3:0
Panagiotis Gionis-Bartosz Such 3:0
Pavel Sirucek-Patryk Chojnowski 3:1
Marek Badowski-Mateusz Troka 3:1