II liga: udany koniec rundy

Zwycięstwem 8:2 z UKS Victorią Płock zakończyli pierwszą rundę II ligi gracze Bogorii II. Po 13. kolejkach zajmują czwarte miejsce w tabeli.

“Jestem niezwykle zadowolony z tego miejsca, bo już w połowie sezonu zrobiliśmy to, co sobie zakładaliśmy, czyli utrzymanie w rozgrywkach. Chciałbym pochwalić Jakuba Benzefa, który całą rundę grał bardzo dobrze i równo, oraz Adriana Majchrzaka, który w ostatnich tygodniach zaczął prezentować dobry tenis stołowy. Ja i Jacek Szachnowski wykonaliśmy >>swoje<<. Cieszymy się z pozytywnego akcentu na koniec rundy i ze spokojem czekamy na rewanżową” – podsumował trener Dariusz Budzich.

W starciu z płockim zespołem, zajmującym 11. lokatę w tabeli, po 2,5 punktu wywalczyli trener Dariusz Budzich i Jakub Benzef. Dwa wygrane single zaliczył Jacek Szachnowski, a jeden Adrian Majchrzak.

Było to ósme zwycięstwo Bogorii II w rozgrywkach II ligi w tym sezonie. Oprócz tego zespół poniósł trzy porażki, dwukrotnie zremisował spotkania i po 13 spotkaniach zgromadził 18 punktów, co dało wysokie, czwarte miejsce w tabeli.

Po pierwszej rundzie sześć pierwszych drużyn (GLKS II Nadarzyn, Condohotels Morliny II Ostróda, SKS 40 Warszawa, Bogoria II, UKS Return Piaseczno i MLKS Józefovia Józefów) utworzy grupę walczącą o awans do I ligi. Zespoły z miejsc 7-14 zagrają o utrzymanie.

Początek drugiej rundy rozgrywek prawdopodobnie 2 marca.

Bogoria II Grodzisk Mazowiecki – UKS Victoria Płock 8:2
Bogoria: Dariusz Budzich i Jakub Benzef po 2,5; Jacek Szachnowski 2; Adrian Majchrzak 1