Benzef z 14. w MPJ

Jakub Benzef zajął ósme miejscu w III Grand Prix Polski juniorów i dzięki temu awansował na 14. pozycję ogólnopolskiego rankingu w tej kategorii wiekowej.

To oznacza, że z tym numerem będzie rozstawiony w grze pojedynczej mistrzostw Polski juniorów, które zostaną rozegrane w dniach 11-15 czerwca w Lidzbarku Warmińskim. Benzef w rankingu po III Grand Prix Polski ma łącznie 371 punktów (62, 147, 162).

Największą liczbę punktów wywalczył w niedzielę w III GP Polski w Drzonkowie, w którym zajął ósmą lokatę. W ćwierćfinale uległ Adrianowi Dugielowi 1:4, a w pojedynkach o miejsca: Damianowi Kreftowi 2:3 i Pawłowi Piotrowskiemu 0:3. Wcześniej zajął drugie miejsce w grupie, a także wygrał dwa spotkania turnieju głównego. To najlepszy wynik Benzefa w tym sezonie.

W końcowej klasyfikacji miejsce 65-128 zajął Adrian Majchrzak, który nie przebrnął eliminacji do głównych zawodów.