Miłosz w czołówce turnieju międzynarodowego we Władysławowie

You are currently viewing Miłosz w czołówce turnieju międzynarodowego we Władysławowie

1/8 finału singla oraz ćwierćfinał gry podwójnej. Na tym etapie prestiżowe zawody WTT Youth Star Contender Wladyslawowo ukończył tenisista Bogorii Miłosz Redzimski.

Nad morzem wystąpiła ścisła czołówka Europy oraz Świata w kategorii Juniorów. W pierwszym etapie zawodnicy do lat 19 uczestniczyli w zmaganiach grupowych. W swojej grupie Miłosz pokazał się z dobrej strony i pokonał Czecha Ondreja Kvetona oraz Niemca Daniela Rinderera 3:0 w setach. Od naszego młodego zawodnika lepszy okazał się Chorwat Ivor Ban z Chorwacji (3:2).

Drugie miejsce w grupie dało Miłoszowi awans do turnieju głównego. W 1/8 finału na Redzimskiego czekało bardzo trudne zadanie. Jego rywalem był aktualny Mistrz Europy Juniorów w grze singlowej Kay Stumper. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla zawodnika Bogorii, od wygrania pierwszego seta 11:9. Kolejne trzy partie padły łupem Niemca i to on awansował do ćwierćfinału turnieju we Władysławowie. Jak się później miało okazać Stumper wygrał wszystkie następne gry turnieju i zwyciężył w całych zawodach.

Oprócz gry singlowej Miłosz miał również możliwość wystąpienia w grze podwójnej. Jego partnerem był leworęczny zawodnik Politechniki Rzeszów Szymon Kolasa. Turniej rozpoczęli od 1/8 finału, a ich rywalami był duet Ivor Ban/Csaba Andras. Mimo, że wcześniej Miłosz nie miał możliwości grania w zawodach z Kolasą chłopacy dobrze ze sobą się rozumieli. Pokonali swoich rywali 3:1, awansując do ćwierćfinału. W nim czekała już polska para Samuel Kulczycki/Maciek Kubik. To przeciwnicy byli zdecydowanymi faworytami jednak Miłosz i Szymon wysoko postawili poprzeczkę. Po trzech setach prowadzili 2:1. Czwarty i piąty set zdecydowanie padł łupem Kubika i Kulczyckiego i to oni awansowali do strefy medalowej.

Oprócz Miłosza w WTT Youth Star Contender Wladyslawowo zagrają również nasze Kadetki Zosia Śliwka i Milena Mirecka. Zagrają one w singlu i deblu. Początek ich zmagań już w piątek.