Bogoria zagra o piąte złoto!

Po dwóch i pół godzinach rywalizacji nasza drużyna pokonała w drugim półfinale play-off superligi Carbo-Koks TTS Polonię Bytom 3:1 i awansowala do finału! Autorem dwóch punktów Oh.

Koreańczyk wystąpił w sobotnim spotkaniu na pozycji numer jeden. W pierwszym, ciężkim pojedynku zwyciężył Jakuba Kosowskiego 3:2. Później zagrał znacznie skuteczniej i zwycięstwem z Tomasem Konecnym 3:0 ustalił wynik spotkania. Jeden punkt dla naszej drużyny dołożył Daniel Górak, który w czterech setach pokonał Konecnego. Honorowy punkt dla gości wywalczył Radek Mrkvicka, który pokonał Pawła Fertikowskiego 3:1.

“W pierwszym pojedynku grałem źle, traciłem koncentrację, popełniałem wiele błędów. Z Konecnym było już lepiej, bo w drugim pojedynku zawsze gra mi się łatwiej. Cieszę się z awansu do finału, w którym jednak muszę dać z siebie jeszcze więcej. Chciałbym, aby naszym przeciwnikiem był zespół z Jarosławia” – powiedział po meczu Oh Sang Eun.

“Wygrałem dwa pojedynki w półfinałach i widać, że w końcówce sezonu jestem w dobrej formie. Zrewanżowałem się Jakubowi Kosowskiemu i Tomasowi Konecnemu za przegrane w rundzie rewanżowej. Wszystko jest w porządku, gramy dobrze i myślę, że jesteśmy na właściwej drodze po kolejne mistrzostwo” – przyznał Daniel Górak.

Dartom Bogoria wygrała półfinałową rywalizację play-off z bytomską Polonią 2:0 (3:0 i 3:1) i awansowała do ósmego w historii klubu finału drużynowych mistrzostw Polski. Rywalem naszego zespołu w walce o piąty złoty medal w superlidze będzie obrońca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz. Finałowe mecze play-off już na początku czerwca.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Carbo-Koks TTS Polonia Bytom 3:1
Oh Sang Eun – Jakub Kosowski 3:2 (11:2, 10:12, 8:11, 11:9, 12:10)
Daniel Górak – Tomas Konecny 3:1 (11:9, 11:3, 5:11, 11:8)
Paweł Fertikowski – Radek Mrkvicka 1:3 (11:13, 11:9, 7:11, 9:11)
Oh Sang Eun – Tomas Konecny 3:0 (11:4, 11:6, 12:10)