Ostatni pracowity weekend w tym roku

You are currently viewing Ostatni pracowity weekend w tym roku

W nadchodzący weekend nasi tenisiści kolejny raz rozegrają aż dwa spotkania w rozgrywkach LOTTO Superligi. Tym razem przeciwnikami podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego będą zespoły z dołu tabeli ASTS Olimpia-Unia Grudziądz oraz Poltarex Pogoń Lębork.

Oba mecze zostaną rozegrane w ramach dwóch ostatnich kolejek ligowych. Później pod koniec listopada jeszcze Bogoria zagra zaległy mecz ligowy z Uczelnią Państwową Zamość. Dlatego też będzie to ostatni tak intensywny weekend dla Marka, Pavla i Miłosza w tym 2020 roku.

Zarówno w wyjazdowym meczu z Grudziądzu oraz niedzielnym domowym z ekipą Poltarexu nasi tenisiści będą zdecydowanymi faworytami. Olimpia, która w przeszłości sięgała po tytuł Mistrza Polski zajmuje 12. miejsce, zaś beniaminek z Lęborka plasuje się na pozycji 10. Dzisiejszy rywal Bogorii opiera swój skład głównie na młodych zawodnikach, a ich liderem jest rosyjski defensor Maxim Chaplygin. Oprócz niego w składzie są także Marco Golla oraz Jan Zandecki na co dzień trenujący w gdańskim centralnym ośrodku szkolenia.

Z kolei w niedzielę przy Westfala Poltarex zagra w polskim składzie, w którym gra już kolejny sezon. Od kilku lat w tej drużynie występuje Marek Prądziński, Bogusław Koszyk oraz Adam Dosz. To właśnie z leworęcznym Doszem pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach LOTTO Superligi odniósł Miłosz Redzimski, który zagra prawdopodobnie w tych spotkaniach. Miłosz bardzo dobrze prezentuje się w tym sezonie w LOTTO Superlidze z bilansem 5 zwycięstw i 2 porażek. Równie skuteczni co Miłosz w tym sezonie są Marek Badowski ze świetnym bilansem 8-1 oraz Pavel Sirucek 6-2. To właśnie ta trójka wystąpi w dwóch nadchodzących spotkaniach.

W przypadku zwycięstw za trzy punkty nasi tenisiści pozostaną na pozycji lidera LOTTO Superligi. Aktualnie przodują tabeli z dorobkiem 27 punktów, tyle samo punktów mają również Dojlidy Białystok. Przypominamy, że niedzielny mecz z Poltarexem o godzinie 16 w hali przy Westfala 3a, zgodnie z aktualnymi obostrzeniami musi odbyć się bez udziału publiczności. Transmisje z tego spotkania znajdziecie online pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=ZoS9bhKW1W8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3QlGLzoMcKLyDidVBUtoqyRAc9pbsa_1WVEitPJ8Ws6Z9MifYX_C8Idw4