Bogoria na podium

Daniel Górak zajął drugie, a Paweł Fertikowski trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu seniorów po sezonie 2013/2014. Robert Floras – dziewiąty.

Daniel w czterech turniejach zgromadził aż 898 punktów i tylko o 22 przegrał z Bartoszem Suchem (Pogoń Lębork). W Grand Prix był odpowiednio: 13., 2. i 5., a sezon uwieńczył triumfem w mistrzostwach Polski w Raszkowie. O dziewięć “oczek” mniej (890) wywalczył trzeci w klasyfikacji Paweł Fertikowski. “Fertik” wygrał III GP Polski, a w zawodach w Raszkowie zdobył brązowy medal.

Na dziewiątej pozycji z 706 punktami sezon zakończył Robert Floras. Jego najlepszy wynik to ćwierćfinał IMP. Robert stracił pięć punktów do ósmego w “generalce” Filipa Szymańskiego (AZS Politechnika Rzeszów). Łącznie sklasyfikowano 1323 zawodników, którzy wystąpili w wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych.

Na 50. miejscu w zestawieniu znalazł się wypożyczony do Alfy Radzyń Podlaski Marcin Sankowski (335). Wśród młodzieżowców “Sanek” zajął miejsce 3-4 (zdobyty brązowy medal w Ostródzie).

W rankingu ogólnopolskim juniorów Jakub Benzef uplasował się na 14. miejscu (469). Z dorobkiem 439 punktów Adrian Majchrzak zakończył sezon na czwartym miejscu w gronie kadetów. Jakub Godawski był 177. (131). Artur Michalczyk w klasyfikacji młodzików zajął 17. pozycję (254), Adam Banasik 67. (150), a Szymon Wiśniewski – 124. (121).

W klasyfikacji klubowej, obejmującej kategorie od młodzika do seniora, Bogoria Grodzisk Mazowiecki zajęła 21. lokatę z dorobkiem 5468 punktów. Triumfował MRKS Gdańsk (11101). Sklasyfikowano 465 klubów. Wśród województw najlepsze okazało się mazowieckie, które zwyciężyło z 54 481 punktami, wyprzedzając woj. śląskie i dolnośląskie.