BO: Floras sprawdzi mistrza (w itTV)

W sobotę o 13.00 (transmisja w itTV) Robert Floras zmierzy się z trzykrotnym mistrzem Europy Władimirem Samsonowem w 1/8 finału Belarus Open w Mińsku. Zagra też Daniel Górak.

“Wierzę w swoją dobrą grę i wiem, że jestem w stanie pokonać Białorusina” – zapowiedział przed rywalizacją z wicemistrzem świata z 1997 roku Floras, który wtedy miał… pięć lat. Najmłodszy gracz Dartomu Bogorii w Mińsku pokonał po 4:1 już dwóch Rosjan: Kiryła Szwetsa i Wildana Gadiewa.

W najlepszej “16” turnieju jest również Daniel Górak. W 1/32 finału pokonał Białorusina Nikitę Wilenczyca 4:0, a w 1/16 finału zwyciężył Belga Robina Devosa 4:1. W walce o ćwierćfinał Daniel podejmie Rosjanina Wasilija Łakiejewa (13.00).

Szansy gry z Górakiem nie wykorzystał Paweł Fertikowski. Trzeci z graczy naszego klubu uległ 2:4 właśnie Łakiejewowi, a tylko jeden z sześciu setów pojedynku nie zakończył się dwoma punktami. W pierwszej rundzie “Fertik” ograł w czterech setach Kazacha Timura Kełbuganowa.

Belarus Open jest dla “Góry” i “Florka” trzecim turniejem z cyklu ITTF World Tour w tym roku. Fertikowski w tych zawodach wystąpił drugi raz.

Robert Floras – Władimir Samsonow na żywo (sobota, g. 13.00)