LM: premierowe zwycięstwo

W meczu 3. kolejki gr. D Ligi Mistrzów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozgromiła francuskie GV Hennebont 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w rozgrywkach.

Po jednym punkcie dla triumfatorów wywalczyli Oh Sang Eun, Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Dwaj ostatni odnieśli swoje pierwsze wygrane w rozgrywkach. "Dla takich momentów warto żyć. Zagrałem dzisiaj bardzo konsekwentnie, od pierwszej do ostatniej piłki. Pokazaliśmy, że jesteśmy nieprzewidywalni i że po dwóch wcześniejszych porażkach nie można nas skreślać" – powiedział Fertikowski, który zakończył spotkanie wygraną 3:0 z Dmitrijem Prokopcowem.

Mistrzów Polski na 1:0 wyprowadził Oh, który pokonał kolegę z reprezentacji Korei Południowej Cho Eon Rae 3:0. Wynik podwyższył Daniel Górak, triumfując z byłym medalistą mistrzostw świata i Europy juniorów Quentinem Robinot 3:2. W pamięci kibiców pozostanie akcja z piątego seta, w której po długiej, kontratopspinowej wymianie Polak zdobył siódmy punkt.

"Ta akcja zdecydowała o moim zwycięstwie, ponieważ po niej odskoczyłem przeciwnikowi na kilka punktów. Cieszę się, że wytrzymałem psychicznie, bo prowadziłem 2:0 w setach, a zrobiło się 2:2. Zagrała cała drużyna, a poziom całej trójki był wyrównany" – przyznał gracz, który przed dwoma dniami skończył 31 lat.

Dartom Bogoria odniosła pierwsze zwycięstwo w gr. D Ligi Mistrzów i ma na koncie cztery punkty. Przed nimi seria rewanżowych gier, w których oprócz Hennebont zmierzą się z austriackim Walter Wels i niemiecką Borussią Duesseldorf. Podopieczni Tomasza Redzimskiego występują w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie piąty raz w historii.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – GV Hennebont 3:0
Oh Sang Eun – Cho Eon Rae 3:0 (11-9, 11-7, 11-7)
DanielGórak – Quentin Robinot 3:2 (11-5, 12-10, 7-11, 4-11, 11-9)
Paweł Fertikowski – Dmitrij Prokopcow 3:0 (11-9, 11-7, 11-9)