Miłosz i Zosia zagrają w turniejach międzynarodowych

You are currently viewing Miłosz i Zosia zagrają w turniejach międzynarodowych


Dwójka młodych zawodników Bogorii Zofia Śliwka oraz Miłosz Redzimski w najbliższym czasie wystąpią w dwóch zawodach międzynarodowych we Francji oraz Belgii. Turnieje w których wystąpią młodzi Bogorianie będą rozgrywane w ramach cyklu WTT Youth Contender Metz.

Zarówno Miłosz, jak i Zosia stanowią trzon reprezentacji Polski w kategorii Juniorów i Kadetów. Co więcej odnoszą w niej bardzo duże sukcesy. Redzimski w trakcie ostatnich Mistrzostw Europy wywalczył złoty medal wraz z juniorami, Zosia z kolei wspólnie z Wiktorią Wróbel, Natalią Bogdanowicz oraz Olą Guzik stanęła w tym samym turnieju na trzecim stopniu podium.

Juniorki/kadetki oraz juniorzy/kadeci grać będą w oddzielnych terminach – w Metz kobiety 14 – 16 lutego i mężczyźni 18 – 20 lutego oraz w Spa kobiety 18 – 20 lutego i mężczyźni 14 – 16 lutego. Z racji występów w zawodach międzynarodowych Miłosz nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu półfinału Pucharu Europy, w którym Bogoria zmierzy się przeciwko USD Apuania Carrara TT. Przypominamy, że rewanżowy mecz w Grodzisku Mazowieckim został zaplanowany na 23 lutego, no godzinę 18.

We wspomnianych zawodach w Metz oraz Spa oprócz Miłosza i Zosia w reprezentacji Polski wystąpią Juniorzy  Szymon Kolasa, juniorki Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska i Ilona Sztwiertnia, kadeci Rafał Formela, Artur Gromek i Mateusz Sakowicz, kadetki Natalia Bogdanowicz i Natalia Gaworska. Tylko w Belgii wystąpi junior Mateusz Zalewski. W trakcie zawodów polscy zawodnicy walczyć będą o punkty do światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Szczegółowe wynik zawodów będzie można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.ittf.com/tournament/5342/2022/wttyouthcontender-Metz/