Zwyciężyć osłabioną Borussię

Bez kontuzjowanego Patricka Franziski zagra Borussia Duesseldorf w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów z Bogorią. Wygrana mistrzów Polski przybliży ich do awansu do ćwierćfinału.

"Osłabiony skład rywali daje nam duże szanse, żeby nie tylko grać na wysokim poziomie, ale również pokonać Borussię. W miejscu, w którym jesteśmy teraz, gramy znacznie lepiej niż na początku sezonu, kiedy przegraliśmy na wyjeździe 0:3" – przyznaje trener Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski.

Grodziski szkoleniowiec, podobnie jak i zawodnicy, wierzy w zwycięstwo w konfrontacji z jedną z najlepszych drużyn Europy. Mistrzowie Polski co prawda w Lidze Mistrzów przegrali z Borussią już pięciokrotnie, ale na swoim koncie mają również dwa zwycięstwa z sezonu 2011/2012. W jednym z nich w pamiętnym pojedynku Oh Sang Eun pokonał Timo Bolla, choć przegrywał aż 1:2 w setach i 6:10.

Z tamtej drużyny mistrza Niemiec w składzie pozostał już tylko legendarny Boll, medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W Grodzisku Mazowieckim obok niego występią Grek Panagiotis Gionis i Hindus Sharath Kamal Achanta. "Oh i Górak z Achantą i Gionisem już wygrywali. Paweł Fertikowski we wrześniu przegrał z Grekiem, a Robert Floras jeszcze z nimi nie grał. Musimy być gotowi na każde ustawienie gości, którzy bardzo poważnie podchodzą do każdego meczu, mimo że są w komfortowej sytuacji w grupie" – ostrzega Redzimski.

Zespół z Niemiec z kompletem sześciu punktów prowadzi w tabeli grupy D. Dartom Bogoria jest druga (cztery punkty), jednak szanse na awans wciąż mają wszystkie drużyny. Najlepszą polską ekipę czekają jeszcze wyjazdowe konfrontacje z austriackim Wels i francuskim Hennebont.

"Zwycięstwo z Borussią pozwoli nam spokojniej grać w pozostałych meczach. Byliśmy już ostatni, ale po wygranej z Hennebont jesteśmy drudzy i znowu wszystko zależy od nas. Jeśli zagramy wyrównanie, to ćwierćfinał jest w naszym zasięgu. Liczymy na gorący doping i pomoc kibiców, którzy na meczach Ligi Mistrzów są naszym czwartym zawodnikiem" – twierdzi Daniel Górak.

Początek najważniejszego jak dotychczas meczu sezonu dla naszej drużyny w piątek o godz. 18.30. Bezpośrednia transmisja na stronie laola1.tv.