Czwórka zawodników Bogorii na podium Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Czwórka zawodników Bogorii na podium Grand Prix Mazowsza

Ignacy Sławiński okazał się najlepszy w trakcie niedzielnych zawodów wojewódzkich w kategorii Kadetów. W tej samej kategorii na trzecim stopniu podium stanął Jakub Dobosz. Dzień wcześniej medale zawodów Grand Prix Mazowsza wywalczyli Tosia Zembowicz oraz Wojtek Szymczak.

Weekend upłynął młodym zawodnikom na startach w turniejach wojewódzkich. II zawody o Grand Prix Mazowsza rozegrali Juniorzy, Kadeci oraz Skrzaci. W każdej kategorii tenisiści Bogorii odgrywali kluczowe role. Bezkonkurencyjny w gronie Kadetów (U-15) okazał się Ignacy Sławiński. Igi wygrał wszystkie gry bez straty seta i uzyskał awans do Grand Prix Polski. W finale pokonał 3 lata starszego zawodnika KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki Witolda Fronczaka. W tej samej kategorii na trzecim stopniu podium stanął Jakub Dobosz. Kuba jedyny mecz przegrał w półfinale ze wspomnianym Fronczakiem w stosunku 2:3 w setach. Później bardzo pewnie 3:0 w setach wygrał mecz o 3. miejsce.

W sobotę odbył się turniej starszej kategorii Juniorów (U19). Blisko sukcesu był nasz Wojtek Szymczak, który dopiero w finale znalazł pogromcę w postaci Borysa Massalskiego z UKS Return Piaseczno. W turnieju juniorskim aż czterech zawodników Bogorii dotarło do fazy ćwierćfinałów. Trzecie miejsce w kategorii Juniorek wywalczyła Tosia Zembowicz. Tosia do półfinału szła jak burza, ale w półfinale musiała uznać wyższość Magdzie Zatyce, która następnie wygrała całe zawody.

Poniżej miejsca pozostałych naszych zawodników, którzy dzielnie walczyli przez cały weekend: