O półfinał z Niederosterreich

Wicemistrz Austrii Weinviertel Niederosterreich będzie rywalem Dartomu Bogorii w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz w Grodzisku Mazowieckim.

Mistrzowie Polski znaleźli się w fazie pucharowej rozgrywek po wywalczeniu drugiego miejsca w grupie "D" (11 punktów). Zespół z Austrii to triumfator gr. "B", który zgromadził na swoim koncie dziesięć "oczek", pokonując m.in. finalistę z 2013 roku francuskie Chartres.

Weiviertel Niederosterreich to rywal doskonale znany Bogorii, grający wcześniej jako SVS Niederosterreich. Austriacka ekipa to zwycięzca Ligi Mistrzów z 2008 roku, czterokrotny jej finalista oraz wielokrotny mistrz swojego kraju. W przeszłości o sile tej drużyny decydowali głównie Werner Schlager i Chen Weixing.

Aktualnie liderem ćwierćfinałowych rywali naszej drużyny jest defensywnie grający Chińczyk Hou Yingchao (razem z UMMC Jekaterynburg pokonał Bogorię w finale Pucharu ETTU w 2013 roku). Wspomagają go Stefan Fegerl oraz bracia Daniel i Dominik Habesohn. Cała trójka to reprezentanci Austrii.

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów 16 stycznia w Grodzisku Mazowieckim, rewanż tydzień później w Austrii.