Aleks i Miłosz z dwoma medalami w Tunezji

You are currently viewing Aleks i Miłosz z dwoma medalami w Tunezji

Świetny turniej mają za sobą Aleks Pakuła i Miłosz Redzimski. Obaj wywalczyli medale w grze indywidualnej oraz deblowej prestiżowych zawodów WTT Youth Star Contender.

W Tunisie Miłosz w kategorii U-19 dotarł do finału. Po drodze wygrał 6 gier. Wartościowe zwycięstwo odniósł w półfinale nad Kim Gaonem 3:2 w setach. W finale uległ z kolei innemu Koreańczykowi Oh Jungsongowi 0:3 w setach. Co ciekawe to syn naszego byłego świetnego zawodnika Oh Sangeuna. Do srebra w singlu Miłosz dorzucił trzecie miejsce w grze podwójnej z Matueszem Zalewskim. Z Tunezji Redzimski wraca do Grodziska Mazowieckiego by móc jak najlepiej przygotować się do czwartkowego ćwierćfinału Pucharu Europy pomiędzy Dartom Bogoria, a Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Bardzo zadowolony ze swojej postawy może być również Aleks Pakuła. Aleks zameldował się w półfinale singla U-15. Po drodze pokonał 3:0 w setach m.in kolegę z reprezentacji Patryka Żyworonka, który jest Wicemistrzem Europy Kadetów. Wspólnie z Żyworonkiem stanęli także na najniższym stopniu podium w grze podwójnej. To kolejny medal 14-letniego zawodnika Bogorii. Niecały miesiąc temu w austriackim Linzu zdobył złoty medal w grze mieszanej.