Bogoria podejmie Dekorglass

To będzie ostatni mecz sezonu zasadniczego w Grodzisku Mazowieckim. Już 25 lutego tenisiści stołowi Dartomu Bogorii zmierzą się z Dekorglassem Działdowo w ramach 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi.

Stawką ostatniego w rundzie zasadniczej meczu drużynowych mistrzów Polski przed własną publicznością jest zapewnienie sobie drugiego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Warunkiem do osiągnięcia tego celu jest wygrana podopiecznych Tomasza Redzimskiego za trzy punkty (3:0 lub 3:1). Pozycja wicelidera uprawnia zespół do rozegrania ewentualnego trzeciego spotkania w półfinale we własnej hali.

O realizację tego zadania grodziskim tenisistom stołowym może być ciężko. Starcia z zespołem z Działdowa, który plasuje się na czwartej pozycji z dorobkiem 25 punktów, są zawsze wyjątkowo wyrównane i jak do tej pory wszystkie zakończyły się wynikiem 3:2. W ubiegłych rozgrywkach "czarno-czerwoni" zwyciężyli dwukrotnie, ale w bieżącej kampanii lepsi okazali się podopieczni Piotra Kołacińskiego.

"Naszym celem na dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej są zwycięstwa, bo tylko one zapewnią nam drugie miejsce w tabeli" – przyznał Daniel Górak. W poprzedniej kolejce mistrzowie Polski nieoczekiwanie przegrali u siebie z czeskim duetem Konecny-Mrkvicka z Polonii Bytom 1:3 (kontuzjowany Jakub Kosowski oddał swoją grę walkowerem). Dlatego tym bardziej będą chcieli zrehabilitować się i zetrzeć złe wrażenie po czwartej ligowej porażce.

Już tradycyjnie, dodatkowego smaczku rywalizacji Grodziska z Działdowem nadaje Xu Wenliang. Chińczyk, mieszkający i trenujący już dziewiąty rok w naszym mieście, z Bogorią wywalczył m.in. trzy mistrzowskie tytuły. Od trzech sezonów reprezentuje jednak barwy klubu z południowej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Historia spotkań, stawka i okoliczności meczu oraz personalia sprawiają, że środowy mecz zapowiada się wyjątkowym widowiskiem. Jego początek o godz. 18.00, a dla tych, którzy nie będą mogli go obserwować w hali przy ul. Westfala, dostępna będzie bezpośrednia transmisja na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek – www.superliga.com.pl.