KO: Górak w turnieju głównym

Po wygranej z 50. w rankingu światowym Hindusem Sharathem Kamalem Achantą 4:0 Daniel Górak awansował do turnieju głównego prestiżowego Katar Open w Doha.

Mistrz Polski jako jedyny z naszych reprezentantów znalazł się w gronie 32 najlepszych zawodników. Po "wolnym losie" w pierwszej rundzie kwalifikacji, Górak zwyciężył Rumuna Ovidiu Ionescu 4:2 i Hindusa Achantę 4:0, zapewniając sobie awans.

"Od Świąt Bożego Narodzenia Daniel bardzo dobrze trenuje, jest zmobilizowany i solidny. Widać, że to przynosi efekty, gdy ma czas na spokojne zajęcia, odpoczynek i przygotowanie do zawodów. Widzieliśmy już jego dobrą grę w Hungary Open, a teraz kontynuuje ją w Katarze. Wiem jednak, że stać go jeszcze na dużo więcej" – skomentował trener Tomasz Redzimski.

Przeciwnikiem naszego gracza w 1/16 finału będzie wicemistrz świata z 2003 roku, grający defensywnie Joo Se Hyuk z Korei Południowej. Starcie z aktualnie 17. rakietą rankingu ITTF w piątek o godz. 14.00 polskiego czasu. "Dwa razy już z nim przegrałem, więc do trzech razy sztuka. Będę szukał swojej szansy" – powiedział Górak.

W drugiej rundzie kwalifikacji singla wyeliminowali zostali Robert Floras i Paweł Fertikowski. Pierwszy z nich nieznacznie uległ Danielowi Habesohnowi (Austria) 3:4, a drugi przegrał w czterech setach ze Słoweńcem Bojanem Tokiciem. Wcześniej Polacy pokonali odpowiednio Wanga Zhixu (Dania) 4:3 oraz Waleda Nassera Alhajjai (Katar) 4:0.

Duetowi Fertikowski/Floras pozostał jeszcze występ w 1/8 finału gry podwójnej. Rozstawieni z numerem siódmym reprezentanci Polski poznają swoich rywali po zakończeniu kwalifikacji.