Górak zagra w IMP

Po sześciogodzinnym nocnym locie do Warszawy z Doha Daniel Górak wywalczył tytuł mistrza Mazowsza i awansował do IMP w Wałbrzychu.

Nasz zawodnik jeszcze w sobotę w godzinach południowych rywalizował w dalekim Katarze w prestiżowej imprezie World Tour, a niespełna 24 godziny później wystąpił w Warszawie w mistrzostwach województwa.

Celem tego turnieju było zdobycie kwalifikacji na indywidualne mistrzostwa Polski do Wałbrzycha, której to Górak nie wywalczył po turniejach Grand Prix. Zadanie to mistrz Polski zrealizował i w dniach 6-8 marca będzie mógł bronić tytułu zdobytego w ubiegłym roku w Raszkowie.

Niewiele jednak brakowało, a Górak potknął by się w półfinale. W piątym secie pojedynku z Grzegorzem Janczewskim przegrywał 0:4 i 3:7. Zdołał jednak triumfować 11:9, czym zapewnił sobie start w IMP.

Pozostałe swoje gry mistrz Polski zwyciężył w stosunku 3:0, a było ich łącznie pięć. W finale turnieju o awans do zawodów w Wałbrzychu ograł Antoniego Witkowskiego, a w decydującej grze o mistrzostwo województwa mazowieckiego w pokonanym polu zostawił Michała Murawskiego.

Tym samym Daniel Górak dołączył do Pawła Fertikowskiego oraz Roberta Florasa, którzy już wcześniej zapewnili sobie bilet na mistrzostwa Polski.