MŚ: Paweł z “15”

Paweł Fertikowski i Katarzyna Grzybowska zostali rozstawieni z numerem 15. w turnieju gry mieszanej mistrzostw świata w chińskim Suzhou.

Mistrzowie Polski w tej konkurencji są jedną z dwóch par, jaka w Chinach reprezentować będzie nasz kraj w zawodach. Rozstawieni z numerem 12. są Wang Zeng Yi i Natalia Partyka. Z pierwszym numerem wystąpią obrońcy tytułu Kim Hyok-Bong i Kim Jong z Korei Północnej.

Fertikowski i Grzybowska w mistrzostwach świata w 2013 roku w Paryżu dotarli do 1/8 finału miksta. W walce o ćwierćfinał ulegli Chińczykom Wang Liqinowi i Rao Jingwen 2:4, choć prowadzili 1:0 oraz 2:1 w setach. W turnieju startowało aż 128 par.

Drugim z zawodników Bogorii, który reprezentować będzie Polskę w światowym czempionacie jest Daniel Górak. Męską reprezentację uzupełniają "Wandżi" i Jakub Dyjas, z którym Górak utworzy parę deblową (start od kwalifikacji). Wszyscy wystartują w co najmniej dwóch konkurencjach. Zawody zostaną rozegrane w dniach 26 kwietnia – 3 maja w Suzhou. Losowanie odbędzie się 25 kwietnia.

Oficjalna strona internetowa MŚ w Chinach