Bogoria chce pozostać na czele tabeli

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów zawodnicy Bogorii powalczą jutro w spotkaniu z 3S Polonią Bytom o zachowanie pozycji lidera Lotto Superligi.

Sobotnie spotkanie w Bytomiu rozpocznie się o godzinie 18. Nasi zawodnicyi udali się na Śląsk od razu po ważnym zwycięstwie w elitarnej Lidze Mistrzów z TTC Ostrava 2016, która przedłużyła ich szansę na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W porównaniu do wczorajszej rywalizacji w składzie drużyny trenera Tomasza Redzimskiego zajdzie jedna zmiana. Singapurczyka Gao Ninga zastąpi Masaki Yosida, dla którego będzie to drugi mecz w barwach Bogorii. Na inauguracje sezonu Lotto Superligi pokonał on bardzo pewnie w Bydgoszczy 3:0 Marka Badowskiego. Oprócz niego w starciu z 3S Polonią Bytom wystąpią również Daniel Górak i Panagiotis Gionis.

Po pięciu rundach gier nasza drużyna plasuje się na pierwszej pozycji Lotto Superligi, z taką samą liczbą (12) punktów co AZS Gdańsk. Drużyna z Bytomia ma w swoim dorobku trzy punkty mniej i zajmuje czwarte miejsce. Można więc stwierdzić, że jutrzejsze spotkanie będzie meczem na szczycie 6. kolejki Lotto Superligi. Brązowi medaliści z zeszłego sezonu dysponują bardzo mocnym składem. Najmocniejszym punktem drużyny Michała Napierały jest bez wątpienia Czech Tomas Konecny, który w tym sezonie w rankingu indywidualnym zajmuje wysokie czwarte miejsce. Przypomnijmy, że liderem tego zestawienia jest nasz Daniel Górak. Oprócz Konecnego w drużynie 3S Polonii występują bardzo dobrze znany w Grodzisku Mazowieckim Robert Floras, który przez długi czas bronił barw grodziskiej Bogorii oraz Paweł Chmiel. Czy Bogoria utrzyma pozycję lidera Lotto Superligi i odniesie kolejne zwycięstwo w tych rozgrywkach? Odpowiedź powinniśmy uzyskać w okolicach godziny 20. Relacje live będzie można znaleźć na stronie Superligi, pod poniższym linkiem.

http://www.superliga.com.pl/livescore/?id=413