MŚ: egzotyczni rywale Polaków

Reprezentanci Togo, Finlandii i Nepalu będą rywalami Pawła Fertikowskiego i Daniela Góraka w kwalifikacjach do turniejów gry pojedynczej oraz podwójnej mistrzostw świata w Suzhou.

W kwalifikacjach do głównej drabinki singla Paweł Fertikowski spotka się z Finem Mikką O'Connorem i reprezentantem Togo Fessou Lawsonem-Gaizerem (mecze w niedzielę i poniedziałek). Daniel Górak, rozstawiony w imprezie z numerem 44., czeka na swojego rywala w pierwszej rundzie turnieju głównego (1/64 finału).

Górak najpierw wystąpi w meczu kwalifikacyjnym w deblu. Wspólnie z Jakubem Dyjasem zmierzy się z parą Amal Marra/Deep Saun z Nepalu i będzie to konfrontacja o awans do głównej drabinki. Na swoich przeciwników w 1/64 finału gry mieszanej czekają Fertikowski i Katarzyna Grzybowska.

Mistrzostwa świata trwać będą od 26 kwietnia do 3 maja. Wystąpi w nich ponad 500 zawodniczek i zawodników ze 100 krajów. Dla Daniela Góraka będzie to już 13 start w tej imprezie, dla Pawła Fertikowskiego – trzeci. Reprezentację Polski tworzą również Jakub Dyjas i Wang Zeng Yi oraz Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska i Li Qian.

Bezpośrednie transmisje z aż ośmiu stołów na itTV.