Czas na półfinał Lotto Superligi, czyli najważniejszy mecz sezonu

Już w najbliższy piątek o godzinie 18 Bogoria podejmie w półfinałowym spotkaniu Lotto Superligi zespół Dekorglassu Działdowo. Spotkanie zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Po 22. Kolejkach fazy zasadniczej Bogoria zajęła trzecie miejsce, tuż za plecami swoich piątkowych przeciwników z Działdowa. Lepsza pozycja Dekorglassu na koniec sezonu zasadniczego zdecydowała, że Bogoria pierwsze spotkanie 19 maja rozegra we własnej hali. Rewanż z kolei w Działdowie odbędzie się 6 czerwca. Obydwie drużyny mierzyły się ze sobą w tym sezonie dwukrotnie. Obydwa starcia kończyły się wynikiem 3:2 po niezwykle zaciętych grach. W Grodzisku Mazowieckim lepsi okazali się tenisiści Dekorglassu. Z kolei w zeszły piątek w przedostatniej kolejce Lotto Superligi to Bogoria zwyciężyła na wyjeździe 3:2, chociaż przegrywała w tym spotkaniu już 0:2.

Drużyna z Działdowa dysponuje piekielnie mocnym składem. W jej szeregach znajduje się 7 rakieta świata Wong Chung Ting, który w tych rozgrywkach Lotto Superligi tylko raz doznał porażki (z Patrykiem Zatówką). Oprócz niego w składzie Piotra Kołacińskieg znajdują równie mocni Jiri Vrablik, który w rankingu indywidualnym Lotto Superligi po sezonie zasadniczym zajął trzecie miejsce. Jest również Patryk Chojnowski, wicemistrz Polski w singlu w 2016 roku.

Ale Bogoria również w swoim składzie przecież ma świetnych zawodników. Panagiotis Gionis to przecież medalista Mistrzostw Europy, który dwa tygodnie temu osiągnął jeden z największych sukcesów w życiu wygrywając Pro Tour Croatia Open. Liczymy, że tą dobrą formę uda mu się przełożyć na spotkanie z Dekorglassem. Świetny sezon okraszony srebrnym medalem Mistrzostw Europy ma również Daniel Górak. Popularny Góra ma świetny bilans w Lotto Superlidze. W tym sezonie odniósł on już 20 indywidualnych zwycięstw.

Z pewnością w piątkowe popołudnie szykuje nam się niezwykle interesujący pojedynek. Nasi zawodnicy liczą na państwa gorący doping od pierwszej piłki. Nie zabraknie również konkursów i pokazów.