Jakub Kosowski w Bogorii!

Jakub Kosowski będzie występował w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Zawodnik podpisał z klubem roczny kontrakt.

Sprowadzenie Kosowskiego to pierwszy transfer Bogorii po finale Wschodzący Białystok Superligi. Do porozumienia gracza z klubem doszło w Grodzisku Mazowieckim, a Kosowski wzmacnia drużynę po odejściu z niej Roberta Florasa. Oprócz 32-latka, w sezonie 2015/2016 tworzyć ją będą Oh Sang Eun, Daniel Górak i Paweł Fertikowski.

"Przyjście do Bogorii to właściwy krok w mojej karierze. Liczę, że w nowym klubie zdołam się odbudować i wrócić do swojej najlepszej formy. Aktualnie jestem po operacji barku, a od czerwca będę przechodził rehabilitację. Wierzę w szybkie wznowienie treningów, a potem w walkę o najwyższe cele w kraju i Europie" – powiedział Kosowski, który na codzienne treningi dojeżdżać będzie z Warszawy.

"Zdecydowaliśmy się pozyskać Kubę Kosowskiego, ponieważ to wieloletni reprezentant Polski i uczestnik wielkich turniejów, na których odnosił zwycięstwa z czołówką europejską. Jest profesjonalistą, cechuje go duża ambicja, waleczność i nieustępliwość w dążeniu do celu. Widzę w nim wciąż spory potencjał i doskonałe uzupełnienie składu zespołu" – wyjaśnił Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii.

Kosowski to brązowy medalista drużynowych mistrzostw Europy (2007 rok), indywidualny mistrz Polski z 2006 oraz wielokrotny medalista krajowego czempionatu w grze podwójnej i mieszanej. Na swoim koncie ma drużynowe mistrzostwo Polski z Odrą Głoską Księginice (2002). W marcu 2011 roku zawodnik zajmował 73., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu. Występował w wielu klubach niemieckiej Bundesligi (z SV Pluderhausen wywalczył Puchar ETTU i Puchar Niemiec), a ostatnio reprezentował Polonię Bytom.


       Prezes Dariusz Szumacher i nowy zawodnik Bogorii Jakub Kosowski