Kadeci Bogorii rozpoczynają Mistrzostwa Polski

You are currently viewing Kadeci Bogorii rozpoczynają Mistrzostwa Polski

Od jutra w Świdwinie ósemka młodych tenisistów stołowych Bogorii weźmie udział w mistrzostwach kraju. Rywalizacja odbędzie się w grach drużynowych, indywidualnych oraz podwójnych.

Turniej w województwie zachodniopomorskim rozpocznie się od zmagań drużynowych. Bogoria ma zgłoszone dwie drużyny. Jedna kadetów w składzie Adam Smoter, Aleks Pakuła, Wojtek Szymczak i Tomek Fabisiak rozstawiona jest z numerem cztery. Dziewczyny z kolei do zawodów przystąpią z numerem jeden, a w składzie znajdują się Maja Łakoma, Milena Mirecka, Zuzanna Gutkowska i Zuzanna Bukowska. W czwartek odbędą się gry grupowe, ćwierćfinały oraz półfinały. Decydujące mecze finałowe zostały zaplanowane na piątek.

Ze wspomnianej ósemki w turnieju indywidualnym i gier podwójnych wystąpią Adam, Aleks, Wojtek, Milena i Maja. Cała piątka znajduje się w czołówce rankingu indywidualnego w kategorii kadetów i ma wysokie ambicje na najważniejsze zawody w sezonie. Adam z Aleksem i Maja z Mileną zagrają wspólnie w turnieju deblowym. Wojtek z kolei zagra w parze z leworęcznym Wiktorem Ptakiem. Również swoich szans medalowych nasi zawodnicy poszukają w zawodach gier mieszanych. Wojtek zagra z Mają, Milena z Adamem, zaś Aleks z Izabelą Perz. Cały turniej potrwa do niedzieli, a w tym czasie nasi zawodnicy urodzeni w 2008 i 2009 roku zagrają bardzo dużą ilość wymagających gier. Wspierać naszych zawodników przez cały turniej wspierać będą trenerzy Paweł Fertikowski oraz Adam Białek. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów oraz wyniki można znaleźć pod poniższym linkiem: