Górak przeszedł kwalifikacje w Wels

Daniel Górak pomyślnie przeszedł kwalifikacje i w piątek wspólnie z Jung Youngsikiem wystąpi w 1. rundzie turnieju głównego ITTF World Tour Austrian Open.

Reprezentant Polski w kwalifikacjach spokojnie poradził sobie ze swoimi grupowymi rywalami – najpierw zwyciężył Austriaka Andreasa Levenko 4:1, a następnie Rosjanina Konstantina Czernowa 4:0. W pierwszej rundzie turnieju głównego przeciwnikiem Góraka będzie Anglik Liam Pitchford (mecz w piątek o godz. 14.00).

Tym samym Górak dołączył do rozstawionego w głównej drabince z numerem szóstym Jung Youngsika. Koreański gracz Bogorii na otwarcie podejmie Szweda Mattiasa Karlssona (14.00).

Pomyślnie kwalifikacji nie udało się przebrnąć Jakubowi Kosowskiemu. Wracający do oficjalnych gier po kontuzji i operacji tenisista stołowy w fazie grupowej uległ 0:4 Singapurczykowi Yang Zi oraz 3:4 Hiszpanowi Alvaro Roblesowi.

W kwalifikacjach gry podwójnej polskie pary również nie odniosły sukcesu. Duet Górak/Wang Zeng Yi przegrał w drugiej rundzie z ukraińskim deblem Diduch/Katkow 1:3 (w pierwszej Polacy zwyciężyli walkowerem Chorwatów Kojica i Zeljko), natomiast Kosowski oraz Patryk Zatówka ulegli Francuzom Lorentz i Robinot 2:3 (9:11 w piątym secie).

Rozstawieni z drugim numerem Jung i Kim Minseok w 1/8 finału gry podwójnej zagrają z Anglikami Reed'em i Walker'em.