Bogoria minimalnie przegrywa w Bydgoszczy

You are currently viewing Bogoria minimalnie przegrywa w Bydgoszczy

Mimo prowadzenia 2:1 tenisiści Dartom Bogorii ulegli Gwieździe Bydgoszcz 2:3 w pierwszym meczu Ćwierćfinałowym Pucharu Europy. Rewanż 8 lutego o godzinie 18.30 w Hali CAIIS przy ulicy Sportowej 29.

Rywalizacja z ekipą Gwiazdy zawsze ma bardzo wyrównany przebieg. Nie inaczej było w środowy wieczór. Do ostatniej piłeczki nie było wiadomo kto będzie miał zaliczkę przed rewanżowym meczem w Grodzisku Mazowieckim. Po raz kolejny ze świetnej strony zaprezentował się Vladislav Ursu. Mołdawianin zagrał kapitalne zawody i dwukrotnie 3:0 w setach pokonał najpierw Panagiotisa Gionisa, a później Marka Badowskiego.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wyszli jednak w Bydgoszczy na prowadzenie. Po porażce Panosa, bardzo dobrą grę rozegrał Marek Badowski z Taku Takakiwą. Bany, który w niedzielę wygrał Grand Prix Polski Seniorów udowodnił świetną formę i zwyciężył Japończyka 3:0 w setach. Cenne oczko wywalczył także świeżo upieczony Młodzieżowy Mistrz Europy Miłosz Redzimski. Miłosz, który dopiero co wrócił ze Skopje mimo zmęczenia, walczył ze wszystkich sił i wygrał z Arturem Grelą 3:2 w setach. Porażka Marka z Ursu, zadecydowała, że o losach zwycięstwa zadecyduje singiel Gionisa z Takakiwą. Przy stanie 1:1 w setach zawodnik Bogorii prowadził w trzecim 8:4. Niestety nie udało mu się domknąć tego seta i to rywal wygrał 11:8. Grek doprowadził co prawda do wyniku 2:2 w setach, zwyciężając czwartą partię 11:6. Jednak w piątym skróconym secie górą był Takakiwa, który dał swojej drużynie wygraną 3:2.

Ten wynik sprawia, że losy awansu do Półfinału Pucharu Europy rozstrzygną się w Grodzisku Mazowieckim. Bogoria aby awansować musi zwyciężyć 3:0 lub 3:1. Jeśli będzie wynik 3:2 potrzeba będzie rozegrania dogrywki, w której trzech zawodników rozegra ze sobą po jednym secie. Awans jest sprawą otwartą, dlatego bardzo liczymy na wasz doping 8 lutego. Musicie być naszym dodatkowym zawodnikiem.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Vladislav Ursu – Panagiotis Gionis 3:0 (11:5, 11:7, 11:5)
Taku Takakiwa – Marek Badowski 0:3 (7:11 ,3:11, 7:11)
Artur Grela – Miłosz Redzimski 2:3 (11:4, 6:11, 6:11, 11:9, 3:6)
Vladislav Ursu – Marek Badowski 3:0 (11:9, 11:5, 11:6)
Taku Takakiwa – Panagiotis Gionis 3:2 (11:7, 9:11, 11:8, 6:11, 6:4)