Polacy udają się do Rosji

Dziś reprezentacja Polski wyjeżdża do Rosji na tygodniowy obóz przed mistrzostwami Europy w Jekaterynburgu.

Kolejny europejski czempionat zostanie rozegrany w dniach 25 września – 4 października. Ostatnią fazą przygotowań polskiej kadry będzie tygodniowy obóz z reprezentantami gospodarzy. Wśród "biało – czerwonych" w imprezie wystąpią Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas, Konrad Kulpa i Patryk Zatówka.

W pierwszej fazie mistrzostw Europy zostaną rozegrane turnieje drużynowe. Polacy w grupie A zmierzą się kolejno z reprezentacją Niemiec, Ukrainy i Hiszpanii. Potem zostaną rozegrane turnieje gry pojedynczej i podwójnej. W tej drugiej konkurencji Górak utworzy parę z "Wandżim".

"Nie liczę tylko na debel. Wierzę, że przełamiemy się w singlu, a wiodącą rolę tutaj może odegrać Daniel Górak" – powiedział trener reprezentacji Polski Tomasz Krzeszewski.

W Jekaterynburgu najwyżej rozstawieni w singlu będą Dmitrij Owczarow, Timo Boll, Władimir Samsonow i Marcos Freitas. Górak na swoim koncie ma brązowy medal mistrzostw Europy w turnieju drużynowym, zdobyty w 2007 roku w Belgradzie. W grze pojedynczej jeszcze nigdy nie stanął na podium tej imprezy. Po roku przerwy, gdyż w Lizbonie nie rozgrywano konkurencji indywidualnych, mistrz Polski będzie miał okazję do życiowego rezultatu.

Przed rokiem w stolicy Portugalii drużynowo Polacy zajęli dziewiąte miejsce.