Bogoria ze zwycięstwem w Bytomiu i awansem na podium w ligowej tabeli

You are currently viewing Bogoria ze zwycięstwem w Bytomiu i awansem na podium w ligowej tabeli

Wygraną 3:1 z 3S Polonią Bytom zakończyło się wczorajsze spotkanie Dartomu Bogorii w 5. kolejce LOTTO Superligi. Bohaterem drużyny po raz kolejny był Panagiotis Gionis, który wygrał oba spotkania singlowe.

Wtorkowa wiktoria na trudnym terenie w Bytomiu dała podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego awans na trzecie miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Co więcej Dartom Bogoria ma tyle samo punktów, co pierwsze dwie pierwsze drużyny z Działdowa i Torunia. Gospodarze do starcia z grodziskim zespołem przystąpili w najmocniejszym zestawieniu, które ma w tym sezonie powalczyć o medal rozgrywek LOTTO Superligi. Jednak zarówno dla Antonina Gavlasa, jak i Roberta Florasa po raz kolejny za mocny okazał się nasz Panagiotis Gionis. Co więcej Panos oba pojedynki wygrał bez straty seta po raz kolejny prezentując w tym sezonie efektowny i efektywny tenis stołowy.

Dla Greka było to już czwarte i piąte indywidualne zwycięstwo z rzędu w LOTTO Superlidze. O słabym początku greckiego defensora w tych rozgrywkach w Grodzisku Mazowieckim na pewno już nikt nie pamięta. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł także Marek Badowski, który po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał 3:2 w setach Siu Lama. W zeszłym roku tenisista z Honkongu w rankingu ITTF był nawet na 58. miejscu, a zwycięstwem nad nim Marek potwierdził tylko świetną formę z Polish Open, gdzie wywalczył srebrny medal. Jedyny punkt dla miejscowych wywalczył Antonin Gavlas, który również po zaciętym boju pokonał 3:2 Pavla Sirucka.

Po spotkaniu w Bytomiu przed naszą drużyną kolejne wymagające wyzwania. W piątek Bogoria udaje się do Francji na bardzo ważny mecz w Lidze Mistrzów z Ping Pong Club Villeneuvois. To właśnie spotkania z tym zespołem prawdopodobnie przesądzą o zajęciu drugiego miejsca w tabeli grupy C Champions League, które da awans do ćwierćfinału tych prestiżowych rozgrywek. Po starciu we Francji przyjdzie czas na dwa spotkania w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Najpierw w niedzielę w LOTTO Superlidze Bogoria podejmie UKS Dojlidy Białystok, zaś w środę 30 października do Grodziska Mazowieckiego na rewanżowe spotkanie przyjedzie Ping Pong Club. Początek tego starcia o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

3S Polonia BYTOM- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Antonin Gavlas- Pavel Sirucek 3:2
Robert Floras- Panagiotis Gionis 0:3
SIU Liam- Marek Badowski 2:3
Antonin Gavlas- Pangotis Gionis 0:2