ME: Podsumowanie występów Daniela Góraka

8 miejsce w drużynie, II runda gry podwójnej i I runda gry pojedynczej to rezultaty Daniela Góraka w zakończonych dzisiaj Mistrzostawach Europy w rosyjskim Jekaterynburgu.

 

Zdecydowanie najbliżej medalu nasz tenisista był w rywalizacji drużynowej, gdzie Polacy (oprócz Daniela Polskę reprezentowali również Zeng Yi,Dyjas,Zatówka i Kulpa) dosyć pewnie awansowali do ćwierćfinału pokonując w grupie Ukrainę i Hiszpanię (odpowiednio 3:1 i 3:0) i przegrywając z Niemcami 1:3.  W meczu o awans do strefy medalowej nasi pingpongiści byli bardzo blisko pokonania Białorusi. Przy stanie 2:1 w meczu Daniel prowadził z utytułowanym Vladimirem Samsonovem 2:0 w setach, jednak nie udało się zakończyć tego meczu Górakowi zwycięstwem i ostatecznie Polska uległa naszym wschodnim sąsiadom 2:3. W całym turnieju drużynowym Grodziszczanin zaliczył bilans gier 3:4.

Z turniejem indywidualnym Górak pożegnał się w pierwszej rundzie, przegrywając z Mistrzem Europy Juniorów Antonem Kallbergiem 2:4. Z kolei w turnieju gry deblowej po skutecznym przejściu eliminacji, duet Górak/Dyjas w pierwszej rundzie pokonał parę obrońców Gionis/Pattantyus 3:0, a w meczu o awans do najlepszej ósemki zawodów przegrał 1:3 z braćmi Karlsson ze Szwecji.

Jedyny brązowy "krązęk" dla reprezenacji Polski zdobyła w grze deblewoej Li Qian, która występwała w parze z Holenderką Li Jie. W meczu "o medal" naturalizowane Chinki pokonały 4:3 Polski duet Partyka/Grzybowska. Mistrzami Europy w turnieju singlowym zostali Dimitrij Ovtcharov z Niemiec i Elizabeta Samara z Rumunii.

Górak nie będzie miał zbyt dużo wolnego czasu po wyczerpujących mistrzostwach, gdyż już w najbliższy wtorek o 18 Bogoria zmierzy się na wyjeździe z ZKS Palmiarnią Zielona Góra, która obecnie znajduje się na 3 miejscu w tabeli (nasi zawodnicy obecnie są wiceliderem rozgrywek). A już w ten czwartek o godzinie 18 Bogoria Dartom podejmie we własnej hali drużynę Zooleszczy Bydgoszcz, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.