Grand Prix: Jakub Kosowski na pozycji 3-4.

Bardzo dobry występ w ogólnopolskich zawodach rozgrywanych w Nowej Rudzie zaliczył Jakub Kosowski.

Nasz zawodnik od początku turnieju toczył niesamowicie wyrównane i dramatyczne pojedynki. Już w pierwszej rundzie turnieju głównego Kosowski pokonał 4:3 w setach Patryka Jendrzejewskiego, który niedawno wraz z drużyną ZOOLESZCZY Bydgosz gościł w Grodziskiej hali. W kolejnej rundzie nowy nabytek Dartomu Bogorii pokonał po raz kolejny w stosunku 4:3  Adriana Więcka. Kuba w tym spotkaniu przegrywał już 3:1, jednak udało mu się skutecznie odwórcić losy tego spotkania.

W ćwierćfinale zawodów na naszego zawodnika czekał Tomasz Lewandowski z AZS Politechniki Rzeszów. Był to kolejny “mecz na styku” zakończony zwycięstwem tenisisty Dartomu Bogorii…jakżeby inaczej 4:3. Zwycięską passę Kosowskiego w siódmych setach przerwał dopiero zwycięzca całych zawodów Daniel Bąk, który wygrał z Jakubem w półfinale 4:3 w setach.

W następnym tygodniu Kosowski podobnie jak reszta zawodników Bogorii wystąpi w World Tour Polish Open, który odbędzie się na Warszawskim Ursynowie.

Szczegółowe wyniki meczów Jakuba Kosowskiego w turnieju.

I runda: Jakub Kosowski-Patryk Jendrzejewski 4:3 (-7,5,-11,7,-8,6,9)

II runda: Jakub Kosowski-Adrian Więcek 4:3 (8,-8,-11,-7,9,13,7)

Ćwierćfinał: Jakub Kosowski-Tomasz Lewandowski 4:3 (13,-9,-12,9,-10,8,5)

Półfinał: Jakub Kosowski-Daniel Bąk 3:4 (-9,9,-9,10,-4,6,-7)