Sylwetka Daniela Góraka

Od dnia dzisiejszego przed bardzo ważnym spotkaniem w Lidze Mistrzów z ASTT Chatres, 30 października o godzinie 18.30 rozpoczynamy przedstawienie sylwetek zawodników Bogorii i naszych przeciwników z Francji.

Na pierwszy ogień idzie Daniel Górak, który dzisiaj o godzinie 15 zagra wraz z Kubą Dyjasem w finale debla warszawskiego Pro Touru, gdzie ich przeciwnikami będą bracia Karlssonowie ze Szwecji.

Prywatnie Daniel to bardzo miła i sympatyczna osoba, która prawie cały czas się uśmiecha. Do wszystkiego podchodzi bardzo optymistycznie, można by powiedzieć, że to taki "dobry duch" zespołu. Szczególnie lubiany przez zawodników "Młodej Bogorii" dla których jest wzorem do naśladowania.

Górak już od najmłodszych lat przejawiał ogromny talent do tenisa stołowego. Jako junior udało mu się zdobyć 4-złote medale Mistrzostw Europy. Wyjątkowe były dla niego Mistrzostwa Europy Juniorów w 2001 roku, gdzie okazał się prawdziwą gwiazdą turnieju zdobywając dwa złote medale, w singlu i deblu.

Po raz pierwszy złoty medal seniorskich Mistrzostw Polski zdobył w 2003 roku w mikście, w parze z Magdaleną Cichocką. W tych samych zawodach w wieku 20 lat dotarł do finału singla, jednak musiał w nim uznać wyższość Lucjana Błaszczyka.

Zawodnik Bogorii w bardzo młodym wieku zdecydował się na transfer zagraniczny. Swoją tenisową karierę zdecydował się kształtować we Francji, w klubie Garde du Voeu Hennebont, z którym w 3-krotnie sięgał po tytuł na krajowym podwórku (w latach 2005,2006 i 2007). W 2007 roku jedyny raz udało mu się zdobyć medal Mistrzostw Europy seniorskiej imprezy. W drużynie z Bartoszem Suchem i Lucjanem Błaszczykiem sięgnęli po brązowy medal. W meczu o wielki finał turnieju Polacy zmierzyli się z Niemcami, wówczas to Daniel był o krok od pokonania wielkiego mistrza Timo Bolla (miał dwie piłki meczowe).

Po powrocie z Francji trafił do naszego klubu i jego kariera w pewien sposób ponownie "ruszyła z kopyta". To właśnie w barwach Bogorii Daniel zdobył pierwszy indywidualny tytuł Mistrza Polski, w 2010 roku. A gdy już osiągnął to raz, to potem otworzył worek ze złotymi medali turniejów indywidualnych. Ostatnie trzy turnieje o tytuł Mistrza Polski w singlu padały łupem Daniela.

Daniel jest w klubie z Grodziska od sezonu 2009/2010 i już w pierwszym sezonie z nim w składzie Bogoria zdobyła tytuł drużynowych Mistrzów Polski. Ten sukces z Górakiem w składzie nasza drużyna powtórzyła w w sezonie 2011/2012 i 2013/2014.

Obecnie nasz zawodnik w światowym rankingu ITTF znajduje się na bardzo wysokim 60. miejscu, chociaż w marcu był już 52. W dużej mierze najwyższe miejsce w rankingu w swojej karierze z tego roku zawdzięcza dobrej współpracy z trenerem Tomaszem Redzimskim. Wysokie miejsce w rankingu jest bardzo ważne gdyż w tym sezonie odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a na pewno spełnieniem marzeń i tenisowej kariery byłby awans Daniel do tego turnieju.

Życzymy Danielowi powodzenia w dzisiejszym finale gry podwójnej, awansu na Igrzyska Olimpijskie i dobrej gry w piątkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko drużynie ASTT Chatres.