Miłosz i Panos jadą na Igrzyska Olimpijskie!!!

You are currently viewing Miłosz i Panos jadą na Igrzyska Olimpijskie!!!

Zawodnicy Dartom Bogorii rewelacyjnie zaprezentowali się w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Po wielu świetnych pojedynkach wygrali zmagania w Sarajewie i jako pierwsi zapewnili sobie awans z tego turnieju. Cóż za piękna historia.

Po tym jak obaj wygrali swoje grupy, przystąpili do gry w turnieju pucharowym. Na początek Miłosz po wymagającym boju pokonał Lubomira Pisteja 4:3 w setach. Grek z kolei pewnie 4:0 pokonał najpierw Niagola Stoyanova, a następnie Belga Martina Allegro. W tym momencie od awansu na najważniejszą imprezę czterolecia dzieliły ich dwie wygrane gry. Wychowanek Bogorii zrobił krok w stronę Paryża zwyciężając 4:1 w setach Rumuna Eduardo Ionescu. Grecki defensor z kolei wykazał się dużą odpornością psychiczną pokonując 4:3 w setach Ukraińca Yaroslava Zhmudenko.

W sobotę o godzinie 9.30 obaj stanęli do decydujących pojedynków. Miłosz kolejny raz w ostatnim czasie mierzył się z leworęcznym Alvaro Roblesem. Ostatnie ich starcia padły łupem Hiszpana. Tym razem Redzimski przygotował świetny plan taktyczny. Bardzo dobrze odbierał serwy rywala i był bardzo aktywny w swojej grze. Nasz zawodnik wygrał 4:1 w setach i w wieku zaledwie 17 lat awansował na Igrzyska Olimpijskie. Niemal w tym samym momencie awans na swoje szóste Igrzyska Olimijskie wywalczył Gionis. Po zakończeniu meczu obaj padli sobie w ramiona świętując wspólnie awans do Igrzysk Olimpijskich. Panos dokonał tej sztuki w wieku 44 lat. Polak podczas turnieju eliminacyjnego w Sarajewie zaprezentował się znakomicie, pokonując wszystkich swoich rywali.

Mimo młodego wieku, syn trenera reprezentacji Polski mężczyzn – Tomasza Redzimskiego, ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2023 i 2024 roku zdobywał złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej (do 21 lat). Ma na swoim koncie także tytuł wicemistrza Europy juniorów w grze pojedynczej zdobyty w 2023 roku w Gliwicach oraz wicemistrza świata kadetów w grze pojedynczej wywalczony w 2021 roku w Portugalii. Wcześniej bilety do Paryża zapewniła sobie także żeńska drużyna naszego kraju, która olimpijską nominację wywalczyła dzięki wysokiej pozycji na liście światowej.