Superliga: Czas na wymagające spotkanie w Toruniu

Już dzisiaj o godzinie 18 podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w ramach 5. kolejki Superligi zmierzą się w Toruniu z drużyną KST Energi Manekin. W drużynie Bogorii zadebiutuje nowy nabytek klubu Jung Youngisk z Korei Południowej.

Zapewne wszyscy kibice grodziskiego klubu są bardzo ciekawi jak na tle bardzo mocnego rywala, który podobnie jak Bogoria występuje w Lidze Mistrzów zaprezentuje się Koreańczyk. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika mimo dużych wzmocnień w okresie letnim na razie zawodzi w rozgrywkach Superligi i po czterech kolejkach plasuje się na 7. miejscu z zaledwie jednym zwycięstwem. Dlatego też torunianie za wszelką cenę będą chcieli zwyciężyć we wtorkowym spotkaniu. Należy pamiętać, że w zespole Energi-Manekin występują niedawny Mistrz Europy w drużynie, defensor Chen Weixing, Cazuo Matsumoto z Brazylii i wicemistrz Polski w singlu z tego roku Konrad Kulpa.

Zupełnie na innym biegunie w rozgrywkach Superligi znajduje się drużyna Dartomu Bogorii. Grodziszczanie dzięki zwycięstwom w 4 pierwszych meczach sezonu znajdują się 3. pozycji w tabeli, tracąc 3 punkty do ekipy z Działdowa, która jednak ma rozegrane jedno spotkanie więcej. O sile naszego zespołu w tej potyczce powinien stanowić Youngsik, który specjalnie do Grodziska Mazowieckiego przyjechał już w piątek, żeby mieć więcej czasu na aklimatyzacje. Obecnie nasz nowy zawodnik jest najwyżej sklasyfikowanym tenisistom w światowym rankingu ITTF spośród wszystkich występujących w Superlidze, w ostatnim notowaniu znajdował się na 12. pozycji.  Koreańczyka w meczu z Energą będą wspierać Daniel Górak, który jest w ostatnim czasie chyba najbardziej zapracowanym polskim tenisistom oraz Jakub Kosowski.

Dla obydwu zespołów będzie to rozgrzewka przed meczami Ligi Mistrzów, które drużyny rozegrają jeszcze w tym tygodniu. Przypomnijmy, że już w ten piątek do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie finalista Champions League z 2013 drużyna ASTT Chatres. Początek spotknia w hali przy ulicy Westfala 3a o godzinie 18.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. 

Poniżej linkt do transmisji na żywo, która rozpocznie się o godzinie 18.

http://www.tvtorun.net