Polsa zagra dziś z Chorwacją w ramach DME

You are currently viewing Polsa zagra dziś z Chorwacją w ramach DME

O godzinie 18 reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Chorwacją. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. W składzie Biało-Czerwonych znalazł się Marek Badowski.

Mecz w Chorwacji będzie bardzo ważny dla układu tabeli grupy eliminacyjnej Polski. Gospodarze w trzech meczach odnieśli dwa zwycięstwa (m.in z Polską w Jarosławiu 3:0) oraz doznali jednej porażki z Turcją u siebie 2:3. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego jak do tej pory wygrali z Turcją na wyjeździe 3:0 oraz przegrali na u siebie z Chorwacją. Awans do Drużynowych Mistrzostw Starego Kontynentu uzyskają dwie najlepsze drużyny, jednak zwycięzca grupy uzyska awans od razu do ćwierćfinału Mistrzostw. Jeśli zatem Polacy wygrają dziś z Chorwacją będą mieli bardzo duże szanse na pierwsze miejsce. Wówczas będą musieli pokonać Turcję u siebie.

Oprócz Marka Badowskiego trener Krzeszewski zdecydował się na to ważne spotkanie powołać: Jakuba Dyjasa, Patryka Zatówkę oraz wracającego do kadry Wang Zeng Yi. Chorwaci z kolei w tym meczu wystąpią bez swojego lidera Andreja Gaciny. Bez niego gospodarzę dzisiejszego starcia zagrają w składzie: Tomislav Pucar, Tomislav Kojic, Filip Cipin i Tomislav Kolarek. Pucar i Kolarek występowali z sukcesami w polskiej LOTTO Superlidze. Na papierze oba składy mają bardzo wyrównany skład i pojedyncze piłki mogą zdecydować o zwycięstwie. Ostatnie spotkanie eliminacyjne Polska kadra zagra 4 grudnia z Turcją o godzinie 18. Mecz ten zostanie rozegrany w Grodzisku Mazowieckim. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.